Anglia-USA

25.11.2022 20:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

ROSNĄ NOTOWANIA ALBIONU.  Nastroje wśród fanów reprezentacji Anglii były umiarkowane przed rozpoczęciem Mundialu. Wyniki w Lidze Narodów nie napawały optymizmem. Jednak efektowne zwycięstwo nad Iranem (6:2), oraz sensacyjna porażka Argentyny z Arabią Saudyjską, spowodowały, że teraz Anglia, Francja i Hiszpania ustępują w notowaniach tylko Brazylii. Gareth Southgate z pewnością będzie chciał już w piątek zapewnić sobie awans, a tak się stanie jeżeli reprezentacja Trzech Lwów pokona USA. Amerykanie, nawet jeżeli przegrają w piątek, to zachowają szanse na awans, ale ostatni mecz z Iranem zagrają pod wielką presją, jeżeli Walia zwycięży w pierwszym piątkowym meczu.

Anglia  – prawdopodobny skład: Pickford, Trippier, Shaw, Maguire, Stones, Rice, Bellingham, Mount, Saka, Sterling i Kane. Kontuzjowany jest James Maddison.

USA  – prawdopodobny skład: Turner, Dest, Robinson, Zimmerman, Ream, McKennie, Adams, Musah, Weah, Pulisic i Sargent. Być może szansę gry od pierwszej minuty dostanie Giovanni Reyna.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

To będzie trzecie spotkanie pomiędzy tymi reprezentacjami na Mundialu. W 1950 USA wygrało 1:0, w 2010 padł remis 1:1.

Łącznie Anglia i USA mierzyły się 11 razy, bilans spotkań przemawia za Anglikami : 8-1-2.

Po raz ostatni te reprezentacje spotkały się towarzysko w listopadzie 2018, Anglia wygrała pewnie – 3:0.

USA nie potrafiło zachować czystego konta w żadnym z 18-tu ostatnich meczów na Mundialu grając przeciwko reprezentacji z Europy, straciło w tych spotkaniach 34 gole.

Amerykanie grali na Mundialu 34 mecze i nigdy nie zremisowali 0:0. Z kolei Anglia remisowała aż 11 razy 0:0 i jest rekordzistą w tym względzie.

W meczu z Iranem Anglicy wykonali aż 716 podań, co jest rekordem w historii Mundialu, odkąd takiego statystyki są robione (1966).

Prognoza: drugie mecze fazy grupowej przeważnie mają kluczowe znaczenie dla losów drużyn. Nie ma wątpliwości, że podopieczni Garetha Southgate'a zrobią wszystko, aby już w piątkowy wieczór zapewnić sobie awans i zagrać ostatni mecz przeciwko Walii na większym luzie. Walia w drugiej połowie meczu z USA pokazała, że obrona Jankesów pod presją robi błędy, a gracze Albionu mają mnóstwo jakości w ataku, aby obnażyć słabe strony Amerykanów. Reprezentacja USA wyraźnie opadła z sił w II połowie meczu z Walią, natomiast w ostatnich meczach z udziałem Anglików pada mnóstwo goli po przerwie – 3,75 gola w dwóch ostatnich spotkaniach w II połowach. Proponowane typy: Anglia powyżej 1,5 gola – kurs 1,66/Anglia i powyżej 1,5 gola – kurs 1,87/w II połowie padnie powyżej 1,5 gola – kurs 2,01.