1000

Arsenal-Wolves

28.11.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

KANONIERZY BEZ AMUNICJI. Arsenal nie strzelił gola z gry od 476 minut, to obecnie najdłuższa tego typu seria w Premier League, o 20 minut gorsza od Sheffield Utd! Kanonierzy zdobyli w tym sezonie tylko 9 goli, to czwarty najgorszy bilans w Premier League. Po raz pierwszy od 34 lat nie zdobyli minimum 10-ciu goli po 9 kolejkach. Przyjazd Wilków może być dobrą okazją, aby poprawić nastroje. Arsenal nie przegrał ligowego meczu u siebie z Wolverhampton od września 1979 roku! W 23 ostatnich potyczkach pomiędzy tymi klubami Wilki były górą tylko raz. Warto jednak zwrócić uwagę, że trzy ostatnie wizyty Wolverhampton na Emirates Stadium kończyły się identycznym rezultatem – 1:1.

Arsenal – do gry powinien być gotowy Bukayo Saka. Zawieszony jest Pepe. Niepewny jest udział w tym meczu Williana i Thomasa Parteya. Wielkie rozczarowanie, tak można określić pozycję Arsenalu po 9 meczach tego sezonu. Apetyty sięgały walki o TOP4. The Gunners pod wodzą Mikela Artety zdobyli przecież Puchar Anglii pokonując Chelsea, zdobyli też Tarczę Wspólnoty pokonując Liverpool, więc wiele wskazywało, że pod wodzą tego młodego hiszpańskiego szkoleniowca wszystko idzie w dobrym kierunku. Tymczasem, po 9 kolejkach Arsenal zajmuje dopiero 12-te miejsce i jedynie zwycięstwa w Lidze Europy są jakąś osłodą na niepowodzenia w Premier League. The Gunners przegrali dwa ostatnie mecze domowe bez zdobytego gola, serię trzech takich spotkań mieli po raz ostatni w grudniu 1908 roku!

Wolverhampton – po odbyciu kwarantanny powraca kapitan zespołu Conor Coady. Na kwarantannie przebywa Romain Saiss. To nie jest jakiś rewelacyjny początek sezonu w wykonaniu Wilków, ale jeżeli podbiją Emirates Stadium to zaliczą najlepszy start w najwyższej klasie rozgrywek od roku 1979. Ekipa Nunes Espirito Santo gra solidnie w defensywie, tylko Tottenham stracił mniej bramek w tym sezonie, ale zawodzi w ataku, zdobyła najmniej bramek spośród wszystkich ekip z górnej części tabeli. Warto zwrócić uwagę, że w roku 2020 Wolverhampton zaliczył już 13 czystych kont w meczach ligowych, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

Prognoza – jak wspomniałem we wstępie 3 ostatnie mecze pomiędzy tymi klubami na Emirates Stadium kończyły się rezultatem 1:1 i tym razem spodziewam się wyrównanego spotkania, a podział punktów jest całkiem prawdopodobny. Ciekawostką jest, że oba kluby po dziewięciu kolejkach mają identyczny bilans bramek – 9:10. Przede wszystkim jednak nie spodziewam się tu wielu bramek. Arsenal nie strzelił gola z gry w Premier League od 476 minut (od 4-ego października), Wolverhampton i Arsenal posiadają drugą najlepszą obronę w lidze. 6 ostatnich spotkań ligowych Wilków kończyło się rezultatami poniżej 2,5 gola. Te dwa zespoły razem zdobyły tylko 7 bramek w pierwszych połowach meczów, wynik bezbramkowy do przerwy też należy brać pod uwagę. Proponowane typy:  poniżej 2,5 gola – kurs 1,66/podwójna szansa 0-0, kurs 1,64/więcej bramek w II połowie – kurs 2,17.