Czas
Kursy
1.01
1000

Aston Villa-Crystal P.

15.05.2022 15:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

25.5.2022

pic

BEZPIECZNE SĄSIEDZTWO. Spotkanie dwóch zespołów, które myślami mogą już być na wakacjach. Kibice Aston Villi i Crystal Palace mogą z dużymi nadziejami oczekiwać następnej kampanii ligowej, a optymizm w obu przypadkach związany jest osobami menadżerów. Patrick Vieira i Steven Gerrard to piłkarze-legendy Premier League, ale widać, że w roli menadżerów też mają wiele do zaoferowania. Orły w czterech ostatnich występach na Villa Park nie zdobyły bramki, ale też potrafiły zachować czyste konto aż pięciokrotnie w ostatnich ośmiu spotkaniach Premier League. Te statystyki wskazywałyby, że nie powinniśmy tutaj oczekiwać dużej ilość goli, ale biorąc pod uwagę, że obie ekipy są w środku tabeli, zagrają bez presji, to możemy liczyć na otwarty, ofensywny futbol.

Aston Villa   – do gry powinni być gotowi Jacob Ramsey i Emiliano Buendia. Niepewny jest udział w tym meczu Ollie Witkinsa. Kontuzjowani są Kortney Hause i Leon Bailey.

Crystal Palace   – niepewny jest udział w tym meczu Jamesa McArthura, Marca Guehi i Vicente Guaity. Kontuzjowany jest Nathan Ferguson.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

Orły wygrały tylko 1 z 9 ostatnich meczów Premier League na Villa Park (w grudniu 2013 roku – 1:0). W czterech ostatnich spotkaniach na tym obiekcie Palace nie zdobył bramki.

Aston Villa przegrała 6 z 7 spotkań w tym sezonie rozgrywanych w niedzielę, w tym 4 ostatnie z rzędu.

Crystal Palace zaliczył 5 czystych kont w 8 ostatnich meczach Premier League. W tym sezonie Orły miały już 11 takich spotkań. Lepiej w tym względzie było tylko w sezonach 2013/14 i 2018/19 (po 12 ).

We wtorek Aston Villa przegrała 1:2 z Liverpoolem i była to ósma domowa porażka w tym sezonie. To także ósmy sezon z rzędu, w którym The Villans przegrali minimum 8 meczów na Villa Park w Premier League.

Crystal Palace to zespół, który stracił proporcjonalnie najmniej bramek w II połowach, tylko 40% (17 z 42).

Danny Ings strzelił 5 bramek w sześciu ostatnich meczach przeciwko Crystal Palace.

 

Prognoza: we wtorek Aston Villa przegrała 1:2 z Liverpoolem, ale pokazała się w tym meczu z dobrej strony i była bliska urwania punktów faworytowi. Wcześniej podopieczni Stevena Gerrarda wygrali 2 mecze z rzędu. Teraz Gerrard poprowadzi swój zespół przeciwko ekipie prowadzonej przez swojego wielkiego rywala z boiska – Patricka Vieiry. Stawką tego starcia jest zajęcie miejsca w górnej części tabeli na koniec sezonu. Spodziewam się tutaj otwartego meczu, dwóch zespołów grających bez wielkiej presji. Mój typ: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,75.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów