1000

Auxerre – Sochaux

20.05.2022 20:30,
Autor zapowiedzi:

DRUGI CUD? To co wydarzyło się w meczu Paris z Sochaux można by obdzielić co najmniej kilka spotkań. W ciągu pierwszych piętnastu minut gospodarze prowadzili 1:0 i...nie wykorzystali dwóch rzutów karnych! Ten kwadrans tak naprawdę mógł zakończyć tą rywalizację. Jednak pod koniec pierwszej połowy gracz Paris otrzymał czerwoną kartkę i w doliczony czasie pierwszej połowy padło wyrównanie. Decydujący gola dla Sochaux padł również w doliczonym czasie tylko drugiej połowy (2:1). Czy podopieczni Omara Dafa będą w stanie sprawić kolejną niespodziankę?

Auxerre – większość obserwatorów Ligue 2 powtarza, to co szkoleniowiec Auxerre Jean-Marc Furlan, że zdobycie aż 74 „oczek” w tych rozgrywkach nie dało bezpośredniego awansu to coś nieprawdopodobnego: Bardzo rzadko zdarza się, że z 74 punktami nie dochodzisz do Ligue 1. Jest to dość niesamowity poziom pod względem zdobytych punktów. Jestem zadowolony z zawodników i ich dyspozycji. Teraz czas na play-offy, więc nadal będziemy się bawić i bawić w play-offach. Gramy w piątek, więc bardzo szybko. Przygotujemy się do gry z drużyną u siebie, mając nadzieję na zwycięstwo. Auxerre walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej od spadku w sezonie 2011/12. To tylko pokazuje jak trudne i wymagające są rozgrywki na zapleczu Ligue 1.

Sochaux – jak wspomniałem na wstępie przebieg ich ostatniego meczu z Paris był wyjątkowy. Ich szkoleniowiec, Omar Daf po tym starciu powiedział: Chciałem, żeby chłopcy zachowali spokój. Piłka nożna to magia, do końca trzeba w nią wierzyć. Musieliśmy zachować naszą taktykę i spokój, myślę, że to właśnie zrobiliśmy, nie wpadliśmy w panikę. Nie zdezorganizowaliśmy się, stopniowo popychaliśmy rywali do popełniania błędów. Jestem z nich dumny, ale to jeszcze nie koniec, gdyż jest mecz w Auxerre. Jestem szczęśliwym trenerem, ale powiedziałem chłopcom, że do wygrania są jeszcze trzy mecze.

Prognoza: końcówka sezonu w wykonaniu podopiecznych Jean-Marca Furlana była bardzo efektowna. Auxerre wygrało aż 11 z 14 poprzednich spotkań ligowych. Jednak mimo tego nie dali rady wskoczyć na drugie miejsce dające bezpośredni awans do Ligue 1. Na własnym stadionie Auxerre wygrał 11 z 19 starć. Z kolei Sochaux ogólnie zgromadziło na swoim koncie o sześć „oczek” mniej od najbliższego rywala. W 8 z 10 poprzednich meczów u siebie w rozgrywkach ligowych (na rożnych poziomach) gracze Auxerre grając z Sochaux odnosili zwycięstwa. Goście tego piątkowego spotkania mieli naprawdę olbrzymie szczęście w swoim meczu przeciwko Paris i moim zdaniem to się już nie powtórzy. Proponowane typy: podwójna szansa 1-1 (kurs 1,79).