Czas
Kursy
1.01
1000

Barcelona – Real

19.03.2023 21:00,
Autor zapowiedzi:
pic

OSTATNI MOMENT? Na trzynaście kolejek przed zakończeniem sezonu „Królewscy” tracą do liderującej Barcelony dziewięć punktów i patrząc przez pryzmat sezonu trudno oczekiwać, aby zespół z Katalonii zaczął regularnie tracić punkty. Dlatego też to niedzielne spotkanie może być dla Carlo Ancelottiego i jego graczy ostatnią szansa na zatrzymanie Barcelony i ponowne włączenie się na dobre do walki o tytuł. Co ciekawe Real wygrywał podczas dwóch ostatnich wizyt na Camp Nou w La Liga i tylko jeden raz w historii między styczniem 1963 roku a lutym 1965 roku odnieśli trzy bezpośrednie zwycięstwa z rzędu nad Barceloną w historii ligowych rozgrywek na Camp Nou. Dodatkowo Barcelona przegrała pięć z ostatnich sześciu meczów przeciwko Realowi w lidze, nie przegrywając żadnego z poprzednich siedmiu meczów przeciwko temu rywalowi w rozgrywkach ligowych (4 wygrane i 3 remisy). Jak będzie tym razem?

Barcelona – zespół z Camp Nou nie przegrał żadnego z 12 meczów u siebie w LaLiga w tym sezonie (10 wygranych i 2 remisy), co jest ich najlepszym niepokonanym startem u siebie na tym etapie sezonu od kampanii 2019/20. Frenkie de Jong przed tym prestiżowym starciem stwierdził: Madryt ma jakościowych zawodników, grają jako zespół i zawsze są dobrzy w kontrataku. Trudno jest ich kontrolować, ale będziemy próbować. Naszym celem jest wygranie El Clasico. El Clasico to największy mecz w piłce nożnej, najważniejszy dla fanów Barcy, a także dla wszystkich zawodników. Często odgrywa ważną rolę w decydowaniu o tym, kto wygra LaLigę. W zespole gospodarzy nie zobaczymy leczących urazy Pedriego i Ousmane'a Dembele.


Real - Carlo Ancelotti wygrał trzy z siedmiu spotkań w LaLiga przeciwko Barcelonie (plus 4 porażki) i może zostać piątym trenerem Realu Madryt, który wygra cztery lub więcej El Classico w historii LaLiga po takich szkoleniowcach jak: Miguel Munoz (12) w 1971 roku, Francisco Bru (5) w 1940 roku, Luis Molowny (5) w 1986 roku i Zinedine Zidane (4) w 2021 roku. Włoski szkoleniowiec przed tym spotkaniem powiedział: Mamy plan, ponieważ obie drużyny znają się bardzo dobrze i nie mamy przed sobą tajemnic. Myślisz tylko o tym, jak tworzyć problemy i ranić ich naszym podejściem. To będzie nam towarzyszyć do pierwszego gwizdka sędziego. Zagramy ofensywnie, ale bez ryzyka.


Prognoza: Barcelona osiągnęła najwięcej czystych kont (19) i straciła najmniej bramek (8) po pierwszych 25 meczach sezonu w całej historii LaLiga. Barcelona ma na koncie dziewięć zwycięstw 1:0 w LaLiga 2022/23, więcej niż w jakimkolwiek innym pełnym sezonie w rozgrywkach i więcej niż jakikolwiek inny zespół po pierwszych 25 meczach sezonu. Barca jest niepokonana u siebie w lidze w tym sezonie wygrywając 10 spotkań oraz notując dwa remisy. Co więcej w tych wspominanych meczach stracili tylko jednego gola! Dodatkowo w 9 z 11 ostatnich meczów ligowych Barcelony padało poniżej 2,5 gola. W 3 z 4 poprzednich starć w LaLiga Realu padały mniej niż trzy gole. Zespoły te zmierzyły się kilkanaście dni temu w Pucharze Króla i lepsza była Barcelona, która wygrała na obiekcie Realu 1:0. Również słowa trener Realu mówią, że nie zobaczymy Realu atakującego od pierwszych minut: Zagramy ofensywnie, ale bez ryzyka. Proponowane typy: poniżej 3,0 goli (kurs 1,56)/ poniżej 2,5 gola (kurs 1,97).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów