1000

Barnsley-Bournemouth

4.12.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

NIE PRZEGRALI W BARNSLEY OD 32 LAT. To będzie pierwszy mecz Barnsley kontra Bournemouth od sezonu 2013/14, wówczas oba mecze padły łupem Wisienek, które dwukrotnie wygrały po 1:0. Bournemouth nie przegrał meczu ligowego na The Oakwell od listopada 1988, w pięciu ostatnich spotkaniach na tym obiekcie zanotował 3 zwycięstwa i 2 remisy. Drugi optymistyczny znak dla Wisienek to fakt, że zespół ten lubi grać w piątkowe wieczory, w ośmiu ostatnich meczach, rozgrywanych w tym dniu zanotował 7 zwycięstw i 1 remis. Czy te statystyki znajdą potwierdzenie na boisku?

Barnsley – kontuzjowani są dwaj obrońcy Benjamin Williams i Jordan Williams. Niepewny jest udział w tym meczu Simoesa. Trzy zwycięstwa w ostatnich pięciu meczach pozwoliły oddalić się Barnsley od strefy spadkowej i wskoczyć do środkowej części tabeli. We wtorek The Tykes wygrali na wyjeździe z Birmingham 2:1. Zwyżka formy jest widoczna, Barnsley wygrał 5 z 8 ostatnich meczów, poprzednio 5 ligowych zwycięstw zanotował w 18 meczach.

Bournemouth – kontuzjowani są Carter-Vickers i Stacey. Niepewny jest udział w tym meczu Danjumy i Kinga. Po serii trzech zwycięstw z rzędu Wisienki w ostatnich dwóch meczach zdobyły tylko 1 punkt, mierząc się z niżej notowanymi ekipami – zremisowały na wyjeździe z Rotherham 2:2, a we wtorek przegrały u siebie z Preston 2:3. Czołówka tabeli jest jednak bardzo wyrównana, w środku tygodnia żadna drużyna z TOP4 nie wygrała, The Cherries wciąż zachowują pozycję wicelidera.

Prognoza – Barnsley na swoim stadionie potrafi być groźny, wygrał tu trzy z czterech ostatnich. The Tykes zdobywali bramki w 10 z 12 ostatnich meczów. Biorąc pod uwagę jak dziurawą obronę mają Wisienki z Bournemouth (traciły minimum 2 bramki w trzech z czterech ostatnich meczów), możemy spodziewać się, że i w piątkowy wieczór gospodarze zdobędą gola. Warto przy tym dodać, że The Cherries w tym sezonie jeszcze nie zanotowały czystego konta w meczach wyjazdowych. W sześciu z siedmiu spotkań Bournemouth na wyjeździe obie drużyny strzelały gola. W czterech z pięciu ostatnich meczów z udziałem tej drużyny padały wyniki powyżej 2,5 gola. Myślę, że na The Oakwell będzie podobnie. W tym meczu więcej powinni się dziać po przerwie. W spotkaniach domowych Barnsley jeszcze nie stracił bramki do przerwy, generalnie zdecydowanie częściej The Tykes tracą gole w II połowach (65%). Proponowane typy: powyżej 2,5 gola – kurs 2,01/obie drużyny strzelą gola – kurs 1,74/więcej bramek w II połowie – kurs 2,05.