1000

Borussia M-Gl - Union Berlin.

30.5.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

W DOMU ZAWSZE TRAFIAJĄ. Borussia M'Gladbach w tym sezonie zagrała u siebie 13 meczów i we wszystkich tych spotkaniach zdobywała bramki. Po raz ostatni lepszą serię w tym względzie miała w sezonie 2012/13, kiedy to zaliczyła 15 takich spotkań z rzędu. Jest wielce prawdopodobne, że w niedzielę, ta znakomita passa zostanie przedłużona. Do Monchengladbach przyjeżdża Union Berlin, a Borussia przegrała tylko 1 z 19 ostatnich spotkań domowych goszcząc beniaminków (w sezonie 2016/17 był to mocny RB Lipsk).

Borussia M'Gladbach – kontuzjowani są Embolo, Johnson, Strobl i Zakaria. Zawieszony jest Jantschke. Borussia w dwóch ostatnich meczach zdobyła tylko 1 punkt i nagle miejsce w TOP4 i Champions League w przyszłym sezonie, stanęły pod dużym znakiem zapytania. Pod wodzą Marco Rose’a zespół ten jeszcze nie miał serii trzech spotkań bez zwycięstwa. Borussia M'Gladbach przegrała 2 z 3 ostatnich meczów domowych (z Leverkusen i Dortmundem), ale w tabeli uwzględniającej tylko mecze na własnym boisku, to wciąż trzecia siła w Bundeslidze.

Union Berlin – kontuzjowani są Becker i Gogia. Zawieszony jest Andrich. Beniaminek jest wyraźnie w odwrocie, pozostaje bez zwycięstwa od pięciu spotkań i zdobył w tym czasie tylko 2 punkty. Union po przerwie zimowej stracił 24 gole w 11 meczach i jest najgorszy w tym względzie obok Schalke. Teraz przewaga beniaminka nad strefą spadkową stopniała do 4 punktów. Po trzech porażkach z rzędu, berlińczycy w końcu zdobyli punkt remisując u siebie 1:1 z Mainz, ale warto podkreślić, że gospodarze całą drugą połowę grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę w 41 minucie ujrzał Robert Andrich.

Prognoza – nie ma innej opcji, Borussia M'Gladbach musi ten mecz wygrać, jeżeli chce się liczyć w wyścigu o Champions League. Na stadionie Borussia-Park pada sporo bramek, w 11 z 13 spotkań tego sezonu padały rezultaty powyżej 2,5 gola. W ośmiu ostatnich meczach na stadionie w G’ladbach obie drużyny strzelały gola. Walcząca o ligę mistrzów Borussia M'Gladbach powinna zainkasować komplet punktów w starciu z coraz słabszym beniaminkiem z Berlina. W tabeli uwzględniającej tylko mecze wyjazdowe, Union jest na przedostatnim miejscu. Proponowane typy: Borussia M'Gladbach i powyżej 1,5 gola – kurs 1,71/powyżej 2,5 gola w meczu – kurs 1,63.