Czas
Kursy
1.01
1000

Chelsea-Liverpool

14.05.2022 17:45,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

TA SAMA PARA NA WEMBLEY. Liverpool i Chelsea w tym sezonie zagrały już ze sobą finał na Wembley, 27-ego lutego triumfował Liverpool, ale dopiero po rzutach karnych. Te ekipy zmierzą się w tym sezonie już po raz czwarty i wszystkie wcześniejsze mecze zakończyły się remisami (1:1, 2:2 i 0:0). Liverpool na zdobycie Pucharu Anglii czeka od 16-tu lat, Chelsea z kolei przegrała finał w dwóch ostatnich sezonach. I tym razem możemy spodziewać się bardzo zaciętego starcia, niewykluczone, że rozstrzygnięcie nastąpi dopiero po dogrywce, bądź rzutach karnych. W finale Pucharu Ligi padł wynik 0:0, nie oglądaliśmy bramek, ale zobaczyliśmy fascynujący pokaz futbolu, oby tym razem jakość gry i emocje były na podobnym poziomie.

Chelsea   – kontuzjowani są Mateo Kovacic, Ben Chilwell i Callum Hudson Odoi. Do gry powinien być gotowy Jorginho. Niepewny jest udział w tym meczu N’Golo Kante.

Liverpool   – kontuzjowany jest tylko Fabinho.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

To dopiero drugi przypadek w historii, aby w finale Pucharu Ligi i Pucharu Anglii spotkały się te same kluby. Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce w sezonie 1992/93, kiedy to w obu finałach Arsenal pokonał Sheffield Wed.

Liverpool może zdobyć oba krajowe puchary po raz pierwszy od sezonu 2000/01.

To będzie już czwarty mecz pomiędzy tymi klubami w tym sezonie, wszystkie 3 wcześniejsze spotkania zakończyły się remisami. W finale Pucharu Ligi The Reds wygrali po rzutach karnych.

Te kluby po raz drugi zagrają ze sobą w finale Pucharu Anglii. W roku 2012 wygrała Chelsea 2:1. The Blues zagrają w finale FA Cup po raz 16-ty, Liverpool po raz 15-ty. Rekord należy do Arsenalu, 21 takich występów.

Chelsea jest pierwszym klubem od 2003 roku (Arsenal), który zagra po raz trzeci z rzędu w finale Pucharu Anglii. The Blues przegrali dwa poprzednie finały.

Liverpool zagrał do tej pory w finale 14 razy i wygrał dokładnie połowę z nich – 7.

 

Prognoza: w finale Pucharu Ligi padł remis 0:0, jednak każdy, kto oglądał tamten mecz, musi przyznać, że było to fascynujące widowisko, które równie dobrze mogło się zakończyć wynikiem 2:2. Interwencje VAR anulowały wówczas 2 gole, a kilka sytuacji było niemal 100-procentowych. Mnóstwo spięć podbramkowych, okazji strzeleckich obserwowaliśmy także w dwóch meczach ligowych pomiędzy tymi klubami w tym sezonie. Wszystkie 3 mecze Chelsea –Liverpool w tym sezonie kończyły się remisami, dlatego trudno tutaj wskazać faworyta, choć to The Reds prezentują się solidniej. Liverpool zdobywał bramki w każdym z ostatnich piętnastu meczów, Chelsea tylko raz na 17 ostatnich spotkań nie zdobyła gola. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,67/powyżej 2,5 gola – kurs 1,9.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów