1.01
1000

Chelsea-Norwich

23.10.2021 13:30

LIDER KONTRA OUTSIDER. Największy „pewniak” 9-tej serii spotkań w Premier League. Lider tabeli, Chelsea podejmie czerwoną latarnię ligi – Norwich. Statystyki nie kłamią w tym przypadku, liderzy tabeli wygrali 11 z 12 ostatnich spotkań goszcząc drużynę będący na dnie tabeli. To będzie także mecz najlepszej defensywy Premier League (Chelsea straciła tylko 3 gole) kontra najgorszy atak w tych rozgrywkach, Kanarki strzeliły tylko 2 bramki w tym sezonie ligowym i żadnej od 10 godzin i 26 minut. Czy ta seria zostanie przerwana na Stamford Bridge? Szczerze w to wątpię, wszak bramki The Blues strzeże Edouard Mendy, a ten bramkarz wybronił aż 6 strzałów w II połowie meczu z Brentford, przed tygodniem. Chelsea w środku tygodnia rozbiła Malmoe w Lidze Mistrzów 4:0, ale cena za to zwycięstwo była nader wysoka – kontuzji doznali Romelu Lukaku i Timo Werner. Jednak przyjazd Norwich nie powinien przeszkodzić The Blues w zdobyciu kompletu punktów.

Chelsea   – kontuzjowani są Christian Pulisic, Romelu Lukaku i Timo Werner. W tej sytuacji prawdopodobnie na boisku zobaczymy Kaia Havertza i Rubena Loftus-Cheeka.

Norwich   – nie może zagrać wypożyczony z Chelsea Billy Gilmour. Niepewny jest udział w tym meczu Todda Cantwella. Kontuzjowany jest Christoph Zimmermann.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

• Chelsea nie przegrała żadnego z 12-tu ostatnich meczów przeciwko Norwich (10 zwycięstw i 2 remisy). Ta seria trwa od grudnia 1994 roku (0:3).
  • Z siedmiu ostatnich wizyt na Stamford Bridge Kanarki przywiozły zaledwie 1 punkt.
  • Norwich przegrał 10 ostatnich meczów Premier League rozgrywanych w Londynie. Ta seria trwa od września 2015 roku (2:2 z West Ham).
  • Drużyny będące na dnie tabeli przegrały 11 z 12 ostatnich meczów grając na stadionie lidera Premier League, a w siedmiu z ostatnich ośmiu spotkań nie zdobyły bramki.
  • Norwich spędzi 38 kolejkę z rzędu w strefie spadkowej. Rekord należy do Swindon (lata 1993/94)
  • Norwich nie wygrał żadnego z 16-tu ostatnich meczów w Premier League i zdobył w tym czasie zaledwie 4 gole. Kanarki nie strzeliły bramki w Premier League od 10 godzin i 26 minut!

Prognoza: lider tabeli zagra bez dwóch najważniejszych napastników, Romelu Lukaku i Timo Wernera, tym niemniej trudno w tym spotkaniu oczekiwać niespodzianki. Kanarki nie strzelają bramek, a teraz zagrają przeciwko najlepszej obronie w Premier League. Chelsea dopnie swego, choć nie spodziewam się tutaj pogromu Norwich. Trzy ostatnie mecze pomiędzy tymi klubami przynosiły rezultaty – 1:0, 1:0, 0:0. Teraz też spodziewam się zwycięstwa The Blues, ale przy małej ilości goli (zwłaszcza pod nieobecność dwójki Lukaku-Werner). Przypomnijmy, że Norwich w dwóch ostatnich meczach potrafił zachować czyste konto. Proponowane typy: Chelsea wygra do zera – kurs 1,71/Chelsea i poniżej 3,5 gola – kurs 1,91.