Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Chorley-Wolves

21.1.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

PO 121 LATACH Chorley zagra z drużyną występującą w najwyższej klasie rozgrywek. W styczniu roku 1900 klub ten zagrał z Notts County i przegrał 0:6. Awans do IV rundy to największy sukces w historii Chorley. Co ciekawe, te kluby grały już ze sobą w Pucharze Anglii, w sezonie 1986/87 i wówczas górą było…Chorley! W pierwszym meczu padł remis 1:1, w rewanżu amatorzy wygrali 3:0. Wolverhampton występował wtedy w IV lidze. W ostatnich 12-tu latach Wilki tylko dwukrotnie przebiły się do V rundy FA Cup, ale trudno sobie wyobrazić, aby mogli odpaść tym razem.  

Chorley – dobrą wiadomość jest fakt, że wszystkie testy na Covid 19 dały wynik negatywny. Chorley występuje w Northern Premier League, to szósty poziom rozgrywek w Anglii. W tej lidze Chorley zajmuje 9-te miejsce, a w drodze do ćwierćfinału pokonał kolejno Wigan, Peterborough i Derby. Menadżer tego zespołu jest Jamie Vermiglio, na co dzień nauczyciel. Oto jego wypowiedź przed starciem z Wilkami: „Z pewnością motywując naszych piłkarzy odniesiemy się do ducha drużyny z roku 1986, do tego czego dokonał tamten zespół. Ludzie, którzy tworzyli zespół w 1986 wciąż są wśród nas. Prezesem naszego klubu jest Ken Wright, który wówczas był menadżerem. Ważne, aby te niesamowite wspomnienia odżyły.” Connor Hall strzelał bramki we wszystkich trzech poprzednich rundach Pucharu Anglii.

Wolverhampton – kontuzjowani są Marcal, Jonny, Daniel Podence i Raul Jimenez. Wolves nie wygrali żadnego z sześciu ostatnich meczów ligowych. Jedyne zwycięstwo w roku 2021 odnieśli grając w Pucharze Anglii z Crystal Palace – 1:0. Oto, co powiedział szkoleniowiec Wilków, Nunes Espirito Santo: „Nie trzeba się cofać daleko w historię futbolu, żeby wiedzieć, że wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza w takich rozgrywkach jak FA Cup. Musimy mieć tego świadomość i wziąć odpowiedzialność, za to co się wydarzy. Zdajemy sobie sprawę, że zagramy na trudnej nawierzchni, do której będziemy musieli się przystosować.” Po raz ostatni Wolves odpadli mierząc się z klubem spoza czterech lig profesjonalnych w roku 2013, kiedy to przegrali 0:1 z Luton. Piłkarze Wilków muszą na ten mecz wyjść maksymalnie skoncentrowani, w 9 z 10 ostatnich spotkań jako pierwsi tracili gola.

Prognoza – Wilki prawdopodobnie potraktują Puchar Anglii jako antidotum na ostatnie niepowodzenia ligowe. Sądzę, że potraktują to spotkanie poważnie i postarają się o efektowne zwycięstwo. Chorley zalicza najlepszy występ w Pucharze Anglii w swojej historii. W III rundzie zespół ten pokonał Derby, ale klub z Championship zagrał w tamtym meczu zespołem młodzieżowym, ponieważ w obozie Baranów zanotowano wiele przypadków Covid-19. Nunes Espirito Santo może dokonać kilku zmian w składzie, co jednak nie powinno wpłynąć na ostateczny rezultat tego meczu. Stawiam na komfortowe zwycięstwo Wilków. Mój typ: Wolverhampton z handicapem 0:2 – kurs 1,88.


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów