Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Cracovia – Śląsk

01.08.2021 17:30,
Autor zapowiedzi:
pic

WYJAZDOWA NIEMOC. Z pewnością gdy dochodzi w ostatnich latach do rywalizacji pomiędzy Cracovią i Śląskiem to ekipa grająca u siebie może z góry zaksięgować przynajmniej jeden punkt. W osiemnastu kolejnych meczach pomiędzy tymi zespołami nie zdarzyło się na poziomie Ekstraklasy, aby zespół gości zgarnął komplet punktów! Dodatkowo zespół Śląska ostatni raz triumfował w lidze w Krakowie w 2014 roku. Czy te serie zostaną podtrzymane?

Cracovia – trener Michał Probierz był w miarę zadowolony z gry w inauguracyjnym starciu z Górnikiem Łęczna (1:1): Wiele elementów w naszej grze dobrze funkcjonowało, stworzyliśmy sporo sytuacji, oddaliśmy dużo strzałów, ale zabrakło tej kropki nad i. „Pasy” w ostatnim sezonie miały bardzo wiele problemów kadrowych, co również w dużej mierze wpłynęło na bardzo przeciętne wynik. Przed starciem ze Śląskiem trener Probierz powiedział: Śląsk to bardzo stabilny zespół, zmiany w składzie są minimalne. Mają kilka indywidualności, które potrafią rozstrzygać losy meczów. Musimy przeciwstawić im agresję i dobrą organizację gry. Ja jednak widzę po swoich zawodnika, że po powrocie z obozu w Słowenii złapali już trochę luzu i w drugiej połowie w Łęcznej pokazaliśmy się dobrej strony.


Śląsk – nowy sezon w wykonaniu podopiecznych Jacka Magiery jest niezwykle efektowny. Wystarczy wspomnieć, że w ich pięciu meczach o stawkę padło aż dwadzieścia jeden bramek! To z pewnością wygląda bardzo efektownie dla każdego kibica. Natomiast jak to obiera szkoleniowiec Śląska: Piłka nożna to ma być widowisko - tak do tego podchodzę. Chcemy grać ofensywną, otwartą piłkę. A ona powoduje ryzyko. Tracimy bramki po indywidualnych błędach. Wiemy, ze nie powinny się przytrafiać, ale są wkalkulowane w piłkę nożną. Chcemy strzelać jak najwięcej goli. Jeśli ktoś prześledzi moje poprzednie drużyny, które prowadziłem, wie, że tak właśnie jest. Oczywiście pracujemy nad obroną, nie jest tak, że powiem teraz "nic się nie stało". Gdy zmierzymy się z lepszymi przeciwnikami, mocniejszymi w defensywie, możemy nie mieć tylu sytuacji strzeleckich i musimy bronić skuteczniej.


Prognoza: Cracovia nie przegrała ośmiu kolejnych spotkań na własnym stadionie ze Śląskiem i jak wspomniałem na wstępie również w bezpośredniej rywalizacji tych zespołów gospodarze nie dali się pokonać w osiemnastu kolejnych meczach (odnosząc w tym czasie dwanaście zwycięstw). Śląsk zagra już w czwartek spotkanie trzeciej rundy Ligi Konferencji Europy z izraelskim Hapoelem Beer Sheva. „Pasy” przegrały tylko 1 z 7 poprzednich spotkań ligowych. Spodziewam się, że tradycji stanie się zadość i ponownie gospodarze nie dadzą się pokonać. Proponowane typy na to spotkanie: spotkanie bez remisu – Cracovia (kurs 1,6).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów