Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Cracovia – Warta

14.5.2021,
Autor zapowiedzi:
pic

KONIEC Z NADZIEJĄ W TLE. Ostatni mecz w Krakowie wprawdzie jeszcze daje nadzieję podopiecznym Piotra Tworka na awans na czwartą pozycję i grę w Europie w przyszłym sezonie, ale bardzo wątpliwe, aby to się stało, gdyż gracze Warty musieliby wyprzedzić na finiszu aż cztery zespoły. Natomiast dla „Pasów” kończący się sezon jest wielkim pasmem rozczarowań i z niecierpliwością w tym klubie wszyscy czekają na ostatni gwizdek niedzielnego meczu.

Cracovia – po odpadnięciu w półfinale Pucharu Polski z Rakowem (1:2) podopieczni Michała Probierza potrafili maksymalnie się skoncentrować i w spokoju obronić swoje miejsce w Ekstraklasie. „Pasy” nie dał się pokonać w pięciu kolejnych meczach. Jednak ogólne podsumowanie tej kampanii wypada bardzo gorzko w oczach szkoleniowca Cracovii: Na pewno chcieliśmy być wyżej w tabeli, z tego powodu jesteśmy rozczarowani, bo gdyby nie te trzynaście remisów, byłoby lepiej... Gdybyśmy część z tych meczów wygrali to inaczej by to wyglądało. Przy tych problemach, które mieliśmy, nie będę ich wymieniał po raz kolejny, o to nie o to chodzi, przy tych minusowych punktach, niech to zniknie, od nowego sezonu zaczynamy bez jakiegokolwiek balastu. Rozgrywki nas rozczarowały, bo byliśmy w półfinale Pucharu Polski i trzeba było zrobić krok do finału, ale ważne jest to, że utrzymaliśmy się w ekstraklasie. Michal Siplak jest kontuzjowany.


Warta – całkiem odmienne nastoje niż w Krakowie są w Poznaniu. Warta ma za sobą kapitalny sezon, o którym kibice tego klubu długo nie zapomną. Po trudnym początku, który w dużej mierze był związany z dwoma sprawami, czyli krótką przerwą po awansie oraz brakiem doświadczenia w tej klasie rozgrywkowej, nadszedł czas stabilizacji. Dlatego też nie mogą dziwić słowa trener Tworka o wielkim postępie całej drużyny: Ten zespół od dwóch lat osiąga niesamowity progres, a co za tym idzie, także sukces sportowy. Tyle radości, ile ten zespół dał całemu klubowi, to trudno opisać. Kibice dopingują nas nawet przy porażkach, dopingują i utrwalają przekonanie, że porażka też jest krokiem do dalszego rozwoju. Wielu zawodników przekroczyło to, co od nich oczekiwaliśmy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co ta drużyna osiągnęła i że dzieje się to na moich oczach.


Prognoza: od wspominanej porażki w półfinale Pucharu Polski w kolejnych pięciu meczach ligowych Cracovia zaczęła grać piłkę, z której była najbardziej znana, czyli mocnej defensywy połączonej z grą długą piłką oraz skutecznych stałych fragmentów gry. „Pasy” w tych pięciu ostatnich meczach stracili tylko jednego gola, a w każdym z tych spotkań padało poniżej 2,5 gola. Natomiast w tym roku kalendarzowym w 4 z 6 potyczek wyjazdowych Warty również zanotowano mniej niż trzy gole. W tym roku zespoły te zmierzy się dwukrotnie (liga i puchar) i w obu padły wyniki 1:0 (raz dla Warta, raz dla Cracovii). Proponowane typy na to spotkanie: gol w obu połowach – NIE (kurs 1,68)/ poniżej 2,0 gola (kurs 2,0).


Brak wyników wyszukiwania.

Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów