Crystal P.-Newcastle

23.10.2021 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

JUŻ BEZ BRUCE’A. Zgodnie z oczekiwaniami, Steve Bruce został zwolniony z posady menadżera Newcastle. Bruce podziękował piłkarzom, swojemu sztabowi, ale co symptomatyczne, nie podziękował kibicom. Tak naprawdę, trudno się dziwić temu doświadczonemu menadżerowi. Był nieustannie atakowany przez fanów Srok, choć zrobił dla tego klubu bardzo wiele, pewnie utrzymując klub w Premier League, choć miał raczej przeciętny skład. Na Sellhurst Park Newcastle pojedzie pod kierunkiem Graeme’a Jonesa, który zdaje sobie sprawę, że to tylko tymczasowe zajęcie. Z kolei Crystal Palace pod wodzą Patricka Vieiry gra coraz lepiej i nabiera pewności siebie. Czy Orły wykorzystają zamieszanie w szeregach Srok?

Crystal Palace   – niepewny jest udział w tym meczu Wilfrieda Zahy. O ile Zaha nie będzie w pełni gotowy do gry, możemy spodziewać się, że Patrick Vieira wystawi podobną podstawową "11" , do tej która tak dobrze zagrała przeciwko The Gunners na Emirates Stadium. Kontuzjowani są Eberechi Eze i Nathan Ferguson.

Newcastle   – w środę zwolniony został Steve Bruce. Zawieszony jest Jonjo Shelvey. Po kontuzjach do gry powrócili dwaj napastnicy – Callum Wilson i Joe Willock. Wciąż pod dużym znakiem zapytania jest występ bramkarza Martina Dubravki. Kontuzjowany jest Paul Dummett.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

• Newcastle wygrał tylko 1 z 6 ostatnich meczów na Sellhurst Park, ale był to ostatni mecz tam rozegrany, w ubiegłym sezonie – 2:0.
  • Crystal Palace może rozpocząć sezon od pięciu meczów bez porażki na Sellhurst Park, tak dobrej serii u siebie w najwyższej klasie rozgrywek Orły nie miały od sezonu 1990/91.
  • Newcastle po raz trzeci w swojej historii nie wygrał żadnego z ośmiu meczów od startu sezonu w Premier League, poprzednio taką serię Sroki miały w latach 2015/16 (spadły z ligi) i 2018/19 (zakończyli na 11 miejscu).
  • Sroki wygrały 6 z 12 ostatnich spotkań Premier League rozgrywanych w Londynie, przy pięciu porażkach i 1 remisie.
  • Crystal Palace zremisował 5 z 8 meczów od startu sezonu, notuje też serię 3 remisów z rzędu.
  • Orły 9 z 10 bramek w tym sezonie zdobywały po przerwie, z kolei Newcastle stracił w II połowie aż 11 goli, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

Prognoza: trudno wskazać faworyta tego spotkania. Crystal Palace zremisował 3 ostatnie mecze, Newcastle z kolei w tym sezonie pozostaje bez zwycięstwa,  trudno tutaj wykluczyć podziału punktów. W meczach pomiędzy tymi klubami rozgrywanymi na Sellhurst Park pada mało goli, w czterech ostatnich takich spotkaniach notowano regularnie wyniki poniżej 2,5 gola. Moją uwagę zwrócił fakt, że w przypadku obu tych klubów, dużo ciekawiej jest w drugich połowach meczów. Orły 9 z 10 bramek zdobywały po przerwie, z kolei Newcastle po przerwie stracił aż 11 bramek. Proponowane typy: podwójna szansa 0-0, kurs 1,73/więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,09.