Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Dimitrov G. - Hurkacz H.

14.10.2021 21:20,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

19.10.2021

pic

DOBRY NASTRÓJ HUBERTA. Dziś wieczorem Hubert Hurkacz powalczy o awans do półfinału Indian Wells, a jego rywalem będzie Grigor Dimitrov. Bułgar wczoraj sprawił ogromną niespodziankę wyrzucając z turnieju mistrza US OPEN – Daniila Medvedeva. Grigor przegrywał już 4:6 i 1:4 przy podaniu Rosjanina i chyba nikt nie przypuszczał, że nastąpi taki zwrot akcji. Trzeba jednak przyznać, że Dimitrov zagrał koncertowo, a Daniil był pod wrażeniem gry swojego rywala i stwierdził nawet, że z taką grą Grigor jest w stanie pokonać każdego. Hubert Hurkacz tymczasem jest w doskonałym nastroju, do ćwierćfinału awansował bez straty seta i z każdym meczem, coraz pewniej czuje się na korcie, a po zwycięstwie nad Karacewem powiedział: „To był dobry występ z mojej strony. Dobrze returnowałem, odgrywałem dobrze wiele piłek, zdobyłem też wiele łatwych punktów serwisem, co było bardzo ważne.”

GRIGOR DIMITROV

Kraj : Bułgaria

Wiek: 30 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  28/3 (20.11.2017)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 8/0

Najlepszy występ w tym sezonie: półfinał w San Diego, ćwierćfinał Australian Open (korty twarde)

Ilość występów w Indian Wells: 7

Najlepszy rezultat w tym turnieju: III runda w latach 2013,2014,2015 i 2017

Ostatni mecz:

IV runda Indian Wells z Medvedevem 4:6,6:4,6:3. Mecz trwał 2 godziny i 16 minut. Dimitrov trafiał aż 80% pierwszego podania. Drugie podanie Bułgara było bardzo słabej jakości, wygrał tylko 39% takich punktów. Grigor wykorzystał 6 z 10 okazji na przełamanie Rosjanina, sam stracił 5 gemów przy swoim podaniu.

 

HUBERT HURKACZ

Kraj : Polska

Wiek: 24 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  12/11 (12.07.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 4/3 (Delray Beach, Miami – twarda, Metz-halowy)

Najlepszy występ w tym sezonie:  wygrane w Delray Beach,Miami Masters – twarda, Metz – turniej halowy

Ilość występów w Indian Wells: 1

Najlepszy rezultat w tym turnieju: ćwierćfinał w roku 2019 (porażka z Federerem)

Ostatni mecz:

IV runda Indian Wells z Karacewem 6:1,6:3. Mecz trwał zaledwie godzinę i 4 minuty. Hubert posłał 6 asów, nie popełnił żadnego podwójnego błędu serwisowego. Polak miał niemal równą skuteczność po pierwszym i drugim podaniu – odpowiednio 71 i 69 %. Hurkacz bezwzględnie wykorzystał słabe, drugie podanie Rosjanina, wygrał aż 74% takich punktów. Polak wykorzystał 5 z 9 okazji na breaka, sam tylko raz stracił swoje podanie. 

 

Prognoza: to będzie pierwsze spotkanie tych panów na korcie. Obaj panowie zachwycają na kortach Indian Wells. Hubert nie stracił tu jeszcze seta, a Grigor wyrzucił  turniejową Jedynkę, Daniila Medvedeva. Spodziewam się dzisiaj uczty tenisowej. Bułgara absolutnie nie można lekceważyć, to tenisista, który ma na koncie zwycięstwo w ATP Finals, a jego gra od połowy drugiego seta meczu z Medvedevem wzbudzała zachwyt. Jednak Hubert na tych kortach czuje się wyśmienicie, z każdym meczem gra lepiej i jest niemal bezbłędny przy swoich gemach serwisowych. Dimitrov ma słabsze drugie podanie, a jak wspaniale potrafi returnować Hurkacz mieliśmy okazję zobaczyć w pojedynku z Karacewem (Polak wygrał 14 z 19 piłek po drugim podaniu rywala). Mój typ: Hubert Hurkacz, w HICIE DNIA po kursie 1,69.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów