Czas
Kursy
1.01
1000

Dortmund – Freiburg

14.01.2022 20:30,
Autor zapowiedzi:
pic

W POGONI ZA BAYERNEM. W pierwszej kolejce nowego roku Bayern troszkę nieoczekiwanie stracił u siebie komplet punktów z Borussią M'gladbach (1:2). Natomiast przez większość starcia Borussii we Frankfurcie wydawało się, że Eintracht zwycięży (do 71. minuty prowadzili 2:0). Jednak ostatnie minuty tego spotkania pokazały, że ekipa z Dortmundu ma wielki potencjał i charakter ostatecznie wygrywając 3:2. Dzięki temu triumfowi tracą już tylko sześć punktów do liderującego Bayernu. Z kolei Freiburg jest wielką sensacją tego sezonu będąc przed tą serią spotkań na czwartym miejscu dającym grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów!

Dortmund - Marco Rose może być zadowolony, ale tylko z ostatnich minut starcia z Eintrachtem (3:2). Jednak najważniejszy jest komplet punktów, ale poprawa gry w obronie musi nastąpić, czego szkoleniowiec Borussii ma pełną świadomość: Nadal dopuszczamy do zbyt wielu okazji po stracie piłki. Jeśli chcesz mieć wysokie posiadanie, temat obrony zaczyna się już od ataku. Oznacza to, że straty piłki muszą być lepiej zabezpieczane. Musimy się w tym poprawić. Trener Rose dodał również o najbliższym rywalu: Przez lata we Freiburgu wykonano świetną pracę. Mają tam dobry skład. Są wyćwiczeni, mają automatyzmy i jasny plan. Z pewnością jeden z wielkich atutów tego zespołu zostanie mocno ograniczony, gdyż na tym meczu pojawi się maksymalnie 750 kibiców: Z jednej strony cieszę się na każdą osobę, która zasiądzie na stadionie, ponieważ wprowadzi to trochę atmosfery, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę, że stadion może pomieścić ponad 80 tysięcy osób, czegoś brakuje. Z urazami zmagają się i w związku z tym w starciu z Freiburgiem nie zobaczymy: Dana-Axela Zagadou, Giovanniego Reyny, Mateu Moreya i Marcela Schmelzera. Pod znakiem zapytania stoi występ Raphaela Guerreiro.


Freiburg – czwarte miejsce to kapitalny wynik zespołu Christiana Streicha. Wystarczy wspomnieć, że Freiburg obecny wynik punktowy (30) jest najlepszym rezultatem w ligowej kampanii od sezonu 1994/95. W tym wspomnianym sezonie zajęli trzecie miejsce, a Dortmund został mistrzem. Co ciekawe Freiburg strzelił 16 goli po stałych fragmentach gry, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze, podobnie jak zdobycie siedmiu bramek po rzutach rożnych. Mark Flekken, Nico Schlotterbeck, Kiliann Sidillia zmagają się z koronawirusem.


Prognoza: Borussia wygrała 12 z 13 poprzednich spotkań ligowych na własnym stadionie. W każdych z tych wspominanych starć ekipa z Dortmundu strzelała rywalom przynajmniej dwa gole. W obecnej kampanii ligowej zespół Marco Rose przegrał tylko jedno z dziewięciu spotkań z Bayernem 2:3, strzelając 26 bramek. Z drugiej strony Freiburg to najlepsza defensywa (obok Bayernu) w Bundeslidze, tracąc 18 goli w 18 meczach. W delegacjach zespół Christiana Streicha wygrał 4 z 9 starć tego sezonu. Jednak goście z Freiburga ostatni raz wygrali w Dortmundzie w 2001 roku! Od tego czasu Borussia wygrała u siebie w lidze z tym rywalem 12 z 13 bezpośrednich potyczek. Proponowane typy na to spotkanie: zwycięstwo Dortmund i powyżej 1,5 gola (kurs 1,73).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów