1000

Dundee Utd-Hibernian

10.8.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

HIBS NA CZELE. Co za fantastyczny start do sezonu zespołu Hibernian, dwa mecze, dwa zwycięstwa, 6 zdobytych goli i pozycja lidera. We wtorek nadarza się znakomita okazja, aby umocnić się w fotelu lidera. Hibs zagrają na Tannadice Road z beniaminkiem Premiership – Dundee United. Mało doświadczony zespół gospodarzy stoi przed bardzo trudnym zadaniem, choć początek sezonu też ma znakomity, w dwóch meczach zdobył 4 punkty.

Dundee – w weekend pokonał na wyjeździe Motherwell i można się spodziewać, że zagra w podobnym składzie przeciwko Hibernian. Jedynym kontuzjowanym graczem jest McMullan. Niepewny jest udział w tym meczu Lawrence’a Shanklanda. W obozie beniaminka musiało powiać optymizmem, remis z St.Johnstone i zwycięstwo nad Motherwell to świetny start dla promowanej ekipy. Choć, tak naprawdę mogło być jeszcze lepiej, wszak w meczu przeciwko St.Johnstone całą drugą połowę United grał z przewagą jednego gracza.

Hibernian – wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Nikt się chyba nie spodziewał, że po dwóch kolejkach zespół ten będzie liderem rozgrywek. Na inaugurację Hibs pokonali u siebie Kilmarnock 2:1, a w sobotę pewnie ograli na wyjeździe Livingston 4:1. Podopieczni Jacka Rossa w obu tych meczach szybko otwierali wynik spotkania, a później szli za ciosem. Z Kilmarnock 2:0 prowadzili już po 34 minutach, z Livingston po 37. W tym drugim spotkaniu hat-trickiem popisał się Kevin Nisbert.

Prognoza – aż trzy z pięciu ostatnich meczów pomiędzy tymi klubami na Tannadice Road kończyło się rezultatem 2:2. Hibs wygrali dwa pierwsze mecze i zdobyli w nich 6 goli, ale co szczególnie przyciągnęło moją uwagę, to fakt, że aż pięć z tych goli zdobyli w pierwszych połowach. Oba zespoły są niepokonane po dwóch kolejkach, ale więcej jakości jest w ekipie przyjezdnych. Liczę, że ponownie goście ostro rozpoczną ten mecz i to oni otworzą wynik spotkania. Mój typ – pierwszy gol Hibernian, kurs 1,8.