Czas
Kursy
1.01
1000

Everton-Watford

23.10.2021 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

WIELKI ZAWÓD. Zarówno Everton jak i Watford bardzo zawiodły przed tygodniem. Everton przegrał u siebie z West Ham, prowadzonym przez Davida Moyesa. Mecz zakończył się porażką 0:1, ale nie było żadnej wątpliwości, który zespół zasługiwał na wygraną. Watford po raz pierwszy zagrał pod wodzą Claudio Ranieriego i był to bardzo gorzki debiut. Przyznam, że dawno nie oglądałem w Premier League tak jednostronnego widowiska jak mecz Watford kontra Liverpool. Oczywiście to The Reds byli faworytami tego spotkania, ale bezradność Szerszeni była porażająca, a wynik 0:5 pokazuje różnicę klas. W środę sympatyczny włoski szkoleniowiec obchodził 70-te urodziny. Która z tych ekip lepiej zareaguje po rozczarowaniu z przed tygodnia?

Everton   – nie zagra Abdoulaye Doucoure. Wątpliwy jest występ Dominica Calverta-Lewina, ale jest szansa, aby zagrał Richarlison.

Watford   – kontuzjowani są Peter Etebo, Christian Kabasele i Francisco Sierralta. Do gry powinien być gotowy Josh King. Niepewny jest udział w tym meczu Kiko Femenii.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

  • Everton nigdy nie przegrał meczu domowego z Watfordem – 13 zwycięstw i 2 remisy.
  • The Toffees w roku 2021 przegrali już 8 meczów ligowych na Goodison Park. Tak źle nie było od roku 2005.
  • Everton przegrał 5 z 8 ostatnich meczów goszcząc beniaminków Premier League.
  • Watford przegrał 9 z 10 ostatnich spotkań wyjazdowych w Premier League, w siedmiu z nich nie zdobył gola.
  • Szerszenie nie wygrały żadnego z 15 ostatnich meczów na wyjeździe grając przeciwko klubom z górnej części tabeli. Przegrały 13 z tych spotkań i straciły w nich aż 41 goli.
  • Watford w tym sezonie oddał tylko 76 strzałów na bramkę rywali, najmniej spośród wszystkich klubów Premier League.

 

Prognoza: Everton miał znakomity start do tego sezonu pod wodzą Rafy Beniteza, ale ostatnio złapał zadyszkę, trudno tego faktu nie wiązać z nieobecnością Dominica Calverta-Lewina i Richarlidsona. Przyjazd Watford wydaje się być idealną okazją, aby odkuć się i odbudować morale w zespole. Szerszenie przed tygodniem zostały znokautowane przez sąsiada The Toffees – Liverpool, aż 0:5. Nie twierdzę, że Everton jest w stanie wygrać równie efektownie, ale nawet przy swoich brakach kadrowych, jest dużo mocniejszy od beniaminka z Watford. Przypomnijmy, że Szerszenie przegrały 9 z 10 ostatnich meczów wyjazdowych w Premier League, a uniknęły porażki tylko na boisku innego beniaminka – Norwich. Mój typ: zwycięstwo Evertonu – kurs 1,68.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów