Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

FC Koln-Dusseldorf

23.5.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

1.6.2020

pic

DOBRE PROGNOZY DLA KOZIOŁKÓW. FC Koln w dwóch ostatnich meczach zdobył tylko 1 punkt, ale nie ma wielkich powodów do obaw. W sobotę do Kolonii przyjeżdża Dusseldorf, który jest w strefie spadkowej i traci do Koln aż 10 punktów. W historii Bundesligi nie było przypadku, aby klub z taką przewagą na tym etapie rozgrywek spadł z ligi. To będzie spotkanie dwóch najostrzej grających klubów w Bundeslidze. Kolonia otrzymała w tym sezonie 66 kartek, Dusseldorf – 65.

FC Koln – jedynym kontuzjowanym graczem jest Risse. Niepewny jest udział w tym meczu Ismaila Jakobsa, u którego stwierdzono symptomy koronawirusa. W roku 2020 zespół ten pod wodzą nowego menadżera, Markusa Gisdola spisuje się wyśmienicie i oddalił widmo spadku, obecnie Koziołki mają już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową. Przed tygodniem Koln tylko zremisował u siebie z Mainz, choć po godzinie gry prowadził już 2:0.

Dusseldorf – zawieszony jest Ayhan. Kontuzjowany jest Steffen. Niepewny jest udział w tym meczu Kownackiego i Tekpeteya. Do drużyny powraca kapitan Oliver Flink. Przed tygodniem Fortuna mocno rozczarowała remisując u siebie z outsiderem tabeli – Paderborn, 0:0. Gospodarze, mieli ogromnego pecha 4 razy na drodze do bramki stawał słupek lub poprzeczka. To był trzeci remis z rzędu i do bezpiecznego Mainz strata wynosi już 4 punkty. Fortuna jest niepokonana od 4 spotkań, to ich najlepsza tego typu seria od 16 miesięcy.

Prognoza – FC Koln nie przegrał u siebie z Dusseldorfem od roku 1989, inna sprawa że w ciągu tych 31 lat, tylko 6 razy gościł tego rywala. Po raz ostatni zagrali ze sobą w roku 2013, na poziomie 2. Bundesligi i wówczas padł remis 1:1. Atut własnego boiska przy pustych trybunach już nie odgrywa tak wielkiej roli, tym niemniej uważam, że to gospodarze są faworytami tej potyczki. Dusseldorf wygrał tylko 2 z 13 ostatnich spotkań w delegacjach. Koln przed tygodniem wypuścił dwubramkowe prowadzenie z Mainz, myślę, że tym razem będzie dużo bardziej skoncentrowany i zgarnie komplet punktów. Mój typ – zwycięstwo FC Koln, kurs 1,82.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów