1000

Freiburg-Bayer L.

28.5.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

BEZ ZWYCIĘSTWA OD ROKU 2011. Bayer Leverkusen nie przegrał żadnego z pięciu ostatnich meczów przeciwko Freiburgowi, ale na Schwarzwald-Stadion nie potrafi wygrać od października 2011 roku. Największa gwiazda Aptekarzy, Kai Havertz grał z Freiburgiem 6 razy, ale w tych meczach nie zdobył bramki, nie zaliczył też asysty. Leverkusen po serii znakomitych występów, we wtorek został rozbity u siebie przez Wolfsburg. Jeżeli chce grać w Lidze Mistrzów, to zwycięstwo we Freiburgu jest koniecznością.

Freiburg – kontuzjowany jest Kubler. Niepewny jest udział w tym meczu Haberera i Raveta. Po wznowieniu rozgrywek podopieczni Christiana Streicha zapomnieli jak się wygrywa, w trzech meczach zanotowali 2 remisy i jedną porażkę. We wtorek grając we Frankfurcie prowadzili na 11 minut przed końcem spotkania 3:1, a jednak dali sobie wbić w końcówce 2 gole i podzielili się punktami z Eintrachtem. Te kiepskie wyniki odbiły się na sytuacji w ligowej tabeli, do szóstego Wolfsburga, strata wynosi już 4 punkty. Możemy spodziewać się zmian w składzie, od pierwszej minuty powinniśmy zobaczyć najlepszego snajpera zespołu Nilsa Petersena.

Bayer Leverkusen – kontuzjowany jest Volland. Niepewny jest udział w tym meczu Bendera. Fantastyczna seria 12 meczów bez porażki, z 11 zwycięstwami w tym czasie, została przerwana brutalnie we wtorek, kiedy to Leverkusen został niespodziewanie pokonany u siebie przez Wolfsburg, w szokujących rozmiarach – 1:4. Ta porażka miała przykre konsekwencje, podopieczni Petera Bosza wypadli z TOP4, ale są gorsi od Borussii M'Gladbach, tylko różnicą bramek. Tym niemniej na kolejne wpadki nie można już sobie pozwolić, marząc o grze w Lidze Mistrzów.

Prognoza – Freiburg strzelił tylko jednego gola w pięciu ostatnich meczach przeciwko Leverkusen, ale na swoim boisku nie przegrał żadnego z pięciu ostatnich spotkań z tym rywalem. W dwóch ostatnich spotkaniach pomiędzy tymi klubami na Schwarzwald-Stadion padały wyniki bezbramkowe. Jednak trudno stawiać tutaj na poniżej 2,5 gola, wszak w 11 z 13 ostatnich meczów z udziałem Leverkusen padały wyniki powyżej 2,5 bramki. Freiburg z kolei potrafił zachować czyste konto tylko 2 razy w 16 ostatnich meczach. Atut własnego boiska nie odgrywa już takiej roli, w meczach bez publiczności. Stawiam, że Aptekarze odkują się po wtorkowej porażce i powrócą na ścieżkę zwycięstw, walcząc o miejsce w Lidze Mistrzów. Mój typ: zwycięstwo Bayer Leverkusen – kurs 1,74.