Haddad Maia - Tsurenko L.

23.06.2022 17:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

12 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU. Beatriz Haddad-Maia jest niepokonana w tym sezonie na kortach trawiastych, rozegrała 12 spotkań na tej nawierzchni i wszystkie wygrała, zdobywając po drodze już 2 tytuły (w Nottingham i Birmingham). To pierwsza Brazylijka, która wygrała imprezę na kortach trawiastych od roku 1968. W środę Beatriz rozgromiła Brytyjkę Jodie Bourage, oddając rywalce zaledwie 3 gemy. W ćwierćfinale zagra z Lesią Tsurenko, która w dramatycznych okolicznościach pokonała naszą Magdę Linette, choć Polka serwowała, aby wygrać mecz przy stanie 5:4 w trzecim secie. To pierwszy ćwierćfinał Tsurenko w turnieju rangi WTA od ponad trzech lat, kiedy to awansowała do finału turnieju w Brisbane, który przegrała z Karoliną Pliskovą.

BEATRIZ HADDAD MAIA:

Kraj : Brazylia

Wiek: 26 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  29/29 (czerwiec 2022)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2022: 3/3 (Saint-Maio, Nottingham, Birmingham)

Najlepszy występ w tym sezonie: triumfy w Saint Maio na kortach ziemnych, oraz Nottingham i Birmingham  na kortach trawiastych

Ilość występów w Eastbourne: debiut

Najlepszy rezultat w tym turnieju: debiut

Ostatni mecz:

III runda w Eastbourne z Burrage 6:1,6:2.

LESIA TSURENKO:

Kraj : Ukraina

Wiek: 33 lata

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  114/23 (18.02.2019)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2022: 4/0

Najlepszy występ w tym sezonie: ćwierćfinał w Eastbourne

Ilość występów w Eastbourne: 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju: ćwierćfinał w roku 2022

III runda w Eastbourne z Linette 7:5,3:6,7:5.

Prognoza: to będzie drugie spotkanie tych pań. Pięć lat temu zmierzyły się na kortach twardych w Miami, ale tamten pojedynek został przerwany już po pięciu gemach, z powodu kontuzji Tsurenko (przy stanie 3:2 dla Haddad-Maji. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym faworytką jest uzbrojona w serię 12-tu zwycięstw z rzędu Brazylijka. Wygląda na to, że Beatriz mocno zaprzyjaźniła się z trawą. Tsurenko to jednak bardzo doświadczona tenisistka i ma charakter, aby powalczyć, czego byliśmy świadkami w środę podczas meczu z naszą Magdą Linette, kiedy to broniła meczu przy serwisie Polki. Ukrainka przeszła tu kwalifikacje i notuje serię pięciu zwycięstw z rzędu. Mój typ: Haddad Maia i powyżej 17,5 gemów – kurs 1,82.