H.Hurkacz-M.Mannarino

19.01.2022 06:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

O PIERWSZY AWANS DO III RUNDY. Hubert Hurkacz jeszcze nie grał na poziomie III rundy Australian Open. W środę powinien dokonać tego po raz pierwszy, jednak jego rywala, doświadczonego Francuza, Adriana Mannarino absolutnie nie można lekceważyć. Hubert o tym doskonale wie, oto wypowiedź Polaka: „To bardzo doświadczony tenisista. Ma znakomity return, gra agresywnie i potrafi zaprezentować wspaniały tenis. Czeka mnie trudny pojedynek.” W ubiegłym sezonie panowie zmierzyli się podczas halowej imprezy w Rotterdamie, Hubert wygrał wówczas w dwóch setach.

HUBERT HURKACZ

Kraj : Polska

Wiek: 24 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  10/9 (08.11.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 4/3 (Delray Beach, Miami – twarda, Metz-halowy)

Najlepszy występ w ubiegłym sezonie:  wygrane w Delray Beach,Miami Masters – twarda, Metz – turniej halowy

Ilość występów na Australian Open: 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju:  II runda w 2020 roku

Ostatni mecz:

I runda Australian Open z Gerasimovem 6:2,7:6,6:7,6:3. Mecz trwał 3 godziny i 15 minut. Hubert posłał 16 asów serwisowych, wykorzystał 7 z 14 okazji na przełamanie rywala, ale sam stracił 4 razy swoje podanie. Hurkacz grał bardzo agresywnie, naliczono mu 52 kończące uderzenia, ale popełnił aż 65 niewymuszonych błędów.

ADRIAN MANNARINO

Kraj :  Francja

Wiek: 33 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  69/22 (19.03.2018)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 1/0

Najlepszy występ w ubiegłym sezonie: półfinał na Majorce, korty trawiaste

Ilość występów na Australian Open: 12

Najlepszy rezultat w tym turnieju:  III runda w latach 2018 i 2021.

I runda Australian Open z Duckworthem 6:4,2:6,3:6,6:2,6:1. Mecz trwał 3 godziny i 11 minut. Mannarino posłał aż 18 asów. Francuz wykorzystał 8 z 16 okazji na przełamanie rywala, sam stracił podanie 6 razy. Adrian miał minimalnie korzystny bilans kończących uderzeń do niewymuszonych błędów – 43:41.

Prognoza: jedyny mecz pomiędzy tymi tenisistami miał miejsce w ubiegłym sezonie podczas halowego turnieju w Rotterdamie, Hurkacz wygrał tamten mecz 6:3,7:6. W I rundzie Hubert miał trudną przeprawę z Gerasimowem, ale z tamtego meczu zapamiętamy przede wszystkim wspaniały volley Polaka przy piłce na przełamanie w IV secie, jak dotychczas jest to zagranie całego turnieju. Francuz też miał trudną przeprawę w I rundzie, walczył nie tylko z Duckworthem, ale też australijskimi fanami, wyszedł z tej konfrontacji obronną ręką. Myślę, że Polaka czeka trudne starcie, obaj panowie grają agresywnie, będą szukać kończących uderzeń, obaj też bardzo dobrze serwują i ten element gry może okazać się kluczowy. Mój typ: Hubert Hurkacz i powyżej 30,5 gemów – kurs 1,78.