1000

Iran - USA

29.11.2022 20:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

DRUŻYNY Z CHARAKTEREM. Iran kontra USA, mecz z wieloma podtekstami, także tej natury politycznej. W środowy wieczór jedna z tych drużyn awansuje do fazy pucharowej. Iranowi prawdopodobnie wystarczy remis, Amerykanie muszą wygrać. Obie reprezentacje pokazały już charakter na tym Mundialu. Iran dostał srogie lanie na inaugurację turnieju przegrywając z Anglią 2:6, ale potrafił się podnieść po tej klęsce i po heroicznym boju pokonał Walię. Teraz Iran stoi przed szansą, aby po raz pierwszy w swojej historii awansować do fazy pucharowej na Mistrzostwach Świata. Amerykanie zarówno z Walią, jak i Anglią podzielili się punktami, pokazując się z bardzo dobrej strony i w obu byli bliżsi zwycięstwa. Jankesi będą gospodarzami Mundialu za cztery lata, ale tego turnieju nie chcą opuszczać już po fazie grupowej.

Iran  – zawieszony jest Alireza Jahanbakhsh. W bramce prawdopodobnie zobaczymy Hosseina Hosseiniego, ponieważ wątpliwy jest występ Alirezy Beiranvanda.

USA  – prawdopodobnie zagrają w takim samym składzie, co na meczu przeciwko Anglii.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

To będzie pierwszy mecz pomiędzy tymi reprezentacjami od stycznia 2000 roku, kiedy to w meczu towarzyskim padł remis 0:0.

Te reprezentacje raz zmierzyły się podczas Mistrzostw Świata, miało to miejsce w roku 1998, Iran wygrał 2:1.

USA przegrał 7 z 8 meczów na zakończenie fazy grupowej podczas Mistrzostw Świata.

Iran w ostatnim meczu pokonał Walię 2:0. Reprezentacja tego kraju nigdy nie wygrała 2 meczów z rzędu na Mundialu.

USA zremisował 2 ostatnie mecze na Mistrzostwach Świata, nigdy nie miał 3 takich spotkań z rzędu. Amerykanie wygrali tylko 2 z 14 ostatnich spotkań na Mundialu (2-6-6).

Aż 5 z 6 ostatnich bramek zdobytych przez Iran podczas Mistrzostw Świata padło w doliczonym czasie gry, po 90 minucie.

Prognoza: USA musi ten mecz wygrać, aby awansować do fazy pucharowej. Iranowi wystarczy remis, o ile Walia nie wygra z Anglią. Trudno wskazać faworyta, w meczu o tak wielką stawkę. Amerykanie zaimponowali w I połowie meczu z Walią, zagrali też bardzo dobre spotkanie z Anglią i w pełni zasłużenie zremisowali go. Iran potrafił podnieść się po klęsce z Anglią i pokonał po dramatycznym boju Walię. Jedna prawidłowość występuje w meczach z udziałem Iranu, dużo ciekawiej jest w nich po przerwie. Iran strzelił aż 5 z 6 ostatnich bramek na Mundialu w doliczonych czasie gry, a osiem ostatnich goli zdobywał w II połowach spotkań. W tym meczu, zakładam ostrożną grę z początku, ale jeżeli przed dłuższy czas będzie się utrzymywał rezultat bezbramkowy, to Amerykanie będą musieli z czasem się otworzyć i zaryzykować, Jankesom remis w tym meczu nic nie daje. Proponowane typy: więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,24/padnie gol po 76 minucie – kurs 2,3.