Isner J. - Sock J.

30.07.2021 01:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

AMERYKAŃSKA BITWA NA SERWISY. John Isner kontra Jack Sock, to pojedynek dwóch starych znajomych. Obaj panowie byli w szczytowym okresie swojej kariery na ósmym miejscu w rankingu ATP, obaj są znani w świecie tenisa ze swoich potężnych serwisów. Zdecydowanie bardziej utytułowany jest Isner, który ma na koncie 15 tytułów, z czego aż 5 zdobył właśnie w Atlancie. Obaj panowie rozegrali trudne pojedynki w pierwszej rundzie, w obu przypadkach 3-setowe i zarówno Isner jak i Sock ani raz nie zostali w nich przełamani. Dziś w nocy zapowiada się w Atlancie długa batalia, a w roli głównej wystąpią bomby serwisowe.

JOHN ISNER

Kraj : USA

Wiek: 36 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  35/8 (20.11.2017)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 15/0

Najlepszy występ w tym sezonie: półfinał w Los Cabos (twarda), ćwierćfinał Madryt Masters (ziemna)

Ilość występów w Atlancie: 10

Najlepszy rezultat w tym turnieju: pięciokrotny triumfator, z lat 2013,2014,2015,2017,2018

Ostatni mecz:

I runda w Altancie z Wolfem 6:4,6:7,6:4. Mecz trwał 2 godziny i 8 minut. John posłał w tym pojedynku 36 asów serwisowych! Co ciekawe, skuteczniejszy był po drugim serwisie, wygrał 85% takich piłek, po pierwszym podaniu wygrał „tylko” 80% punktów. John ani raz nie stracił swojego podania, raz musiał bronić breaka.

JACK SOCK

Kraj : USA

Wiek: 28 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  201/8 (20.11.2017)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 4/0

Najlepszy występ w tym sezonie: ćwierćfinał w Newport (trawa)

Ilość występów w Atlancie:  6

Najlepszy rezultat w tym turnieju: półfinał, w roku 2014.

I runda w Altancie z Berankisem 6:7,6:4,7:5. Mecz trwał 2 godziny i 51 minut. Sock posłał 12 asów serwisowych, wygrał 85% piłek po trafionym pierwszym podaniu i co najważniejsze, ani raz nie musiał bronić breaka, sam wykorzystał 2 z 5 okazji na przełamanie rywala.

Prognoza – to będzie mecz numer 10 dobrych znajomych z USA. Bilans jest minimalnie korzystniejszy dla Isnera – 5:4. Ich ostatni pojedynek miał miejsce 5 lat temu, podczas halowej imprezy Paryż Masters, Isner wygrał wówczas 7:6,4:6,6:4. Tylko w dwóch z tych dziewięciu pojedynków nie było tie-breaka w meczu. Tym razem też możemy spodziewać rozgrywki tie-breakowej. Obaj panowie zaprezentowali kapitalną dyspozycję serwisową w meczach I rundy. Isner posłał aż 36 asów, natomiast Sock ani raz nie musiał bronić breaka. To będzie ich trzeci pojedynek w Atlancie, w dwóch pierwszych wygrywał Isner i to bez straty seta, w obu przypadkach pierwsze sety trwały minimum 12 gemów. Tym razem też uważam, że nie dojdzie do szybkiego przełamania serwisu. Mój typ: pierwszy set powyżej 10,5 gemów – kurs 1,91.