1.01
1000

K.Khachanov - R. Nadal

21.01.2022 10:15

TRADYCYJNIE W III RUNDZIE. Karen Khachanov po raz czwarty z rzędu awansował do III rundy Australian Open, w żadnej z trzech poprzednich prób na tym etapie turnieju nie udało mu się wygrać. W roku 2019 gładko przegrał w trzech setach z Bautistą Agutem. Najbliżej zwycięstwa był przed dwoma laty, kiedy to pięciosetowej batalii uległ Kyrgiosowi. Przed rokiem w trzech tie-breakach uległ Barrettiniemu. Tym razem też zadanie przed Karenem jest wyjątkowo trudne, otóż przyjdzie się mu zmierzyć z wielkim mistrzem – Rafą Nadalem, który w pięciu ostatnich występach na kortach w Melbourne Park awansował minimum do ćwierćfinału. Obaj panowie grali ze sobą 8 razy i zawsze górą był Hiszpan.

KAREN KHACHANOV

Kraj : Rosja

Wiek: 25 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  30/8 (lipiec 2019)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 4/0

Najlepszy występ w tym sezonie:  finał w Adelajdzie

Ilość występów na Australian Open: 5

Najlepszy rezultat w tym turnieju:  III runda w latach 2019, 2020, 2021 i 2022

Ostatni mecz:

II runda Australian Open z Bonzi 6:4,6:0,7:5. Mecz trwał 2 godziny i 6 minut. Rosjanin posłał 19 asów. Karen miał korzystny bilans kończących uderzeń do niewymuszonych błędów – 46:37.

RAFAEL NADAL

Kraj : Hiszpania

Wiek: 35 lat

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  5/1 (18.08.2008)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2022: 89/1

Najlepszy występ w tym sezonie: wygrany turniej Melbourne Summer Set1.

Ilość występów w Australian Open: 16

Najlepszy rezultat w tym turnieju: triumfator z roku 2009, poza tym 4-krotny finalista, po raz ostatni w roku 2019.

II runda Australian Open z Hanfmannem 6:2,6:3,6:4. Mecz trwał 2 godziny i 43 minuty. Rafa posłał tylko jednego asa i miał 5 podwójnych błędów serwisowych. Jednak ani raz nie dał się przełamać, musiał bronić dwóch breaków.

Prognoza: bilans spotkań jednoznacznie wskazuje, kto tutaj jest faworytem – 8 meczów i 8 zwycięstw Nadala, co więcej Hiszpan przegrał w tych pojedynkach tylko jednego seta. Trzy ostatnie mecze to zawsze zwycięstwa Rafy do zera. Nadal wydaje się być bardzo dobrze przygotowany do sezonu, przed Australian Open wygrał turniej Melbourne Summer Set1, bez straty seta. Podobnie było w dwóch pierwszych meczach na kortach Melbourne Park. Nadal nie tylko nie stracił tutaj jeszcze seta, ale też nie został w dwóch pierwszych meczach przełamany. Warto zwrócić uwagę, że w każdym z czterech ostatnich oficjalnych spotkań pomiędzy tymi tenisistami dochodziło do setów rozstrzyganych w tie-breaku. Proponowane typy: Nadal i powyżej 29 gemów – kurs 1,67/będzie tie-break w spotkaniu – kurs 1,88.