Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

19.10.2021

pic

NA DRODZE DO GUADALAJARY. Ons Jabeur pewnie wygrała w IV rundzie Indian Wells z Anną Kalinskayą 6:2,6:2 i wskoczyła na ósme miejsce w Porsche Race do WTA Finals, wyprzedzając Naomi Osakę. Po tym zwycięstwie Tunezyjka powiedziała z uśmiechem: „Oczywiście, że dużo myślę o grze w Turnieju Mistrzyń. Konkurencja jest bardzo zacięta, każda tenisistka chce tam pojechać.” Rywalkami Ons o miejsce w najlepszej ósemce są tenisistki, które wciąż grają w Indian Wells – Anett Kontaveit, Andżelika Kerber i Puala Badosa. Dziś dojdzie do starcia dwóch kandydatek o miejsce w Guadalajarze, Jabeur kontra Kontaveit. Jabeur jeżeli wygra dziś, to zostanie pierwszą tenisistką z kraju arabskiego, która awansuje do TOP10 kobiecego tenisa.

ANETT KONTAVEIT

Kraj : Estonia

Wiek: 25 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  20/14 (1.04.2019)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 3/2 (Cleveland – twarda, Ostrawa - hala)

Najlepszy występ w tym sezonie: triumf na kortach twardych w Cleveland (finał z Begu), triumf w turnieju halowym w Ostrawie (finał z Sakkari)

Ilość występów w Indian Wells: 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju: IV runda w roku 2019

Ostatni mecz :

IV runda Indian Wells z Haddad Maią 6:0,6:2. Mecz trwał godzinę i 6 minut. Anett wygrała aż 88% piłek po trafionym pierwszym podaniu. Co ciekawe, wygrała też 62% punktów po trafionym pierwszym podaniu rywalki. Estonka ani raz nie musiała bronić breaka, sama wykorzystała 5 z 10 okazji na przełamanie Haddad.

ONS JABEUR

Kraj : Tunezja

Wiek: 27 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  14/14 (04.10.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 1/1 (Birmingham)

Najlepszy występ w tym sezonie: triumf na kortach trawiastych w Birmingham, finał z Kasatkiną.

Ilość występów w Indian Wells: 2

Najlepszy rezultat w tym turnieju: II runda w roku 2015

IV runda Indian Wells z Kalinskayą 6:2,6:2. Mecz trwał godzinę i 16 minut. Jabeur wygrała 83 % punktów po trafionym pierwszym podaniu. Tunezyjka korzystała z kiepskiej dyspozycji serwisowej rywalki, która popełniła aż 6 podwójnych błędów serwisowych. Jabeur ani raz nie dała się przełamać, sama wykorzystał 4 z 8 okazji na breaka.

Prognoza: to będzie mecz numer 4 pomiędzy tymi tenisistkami. Jabeur prowadzi w tej rywalizacji 2:1. Po raz ostatni spotkały się 2 miesiące temu podczas turnieju w Cincinnati i wówczas po zaciętym meczu wygrała Ons 6:2,4:6,7:5. Obie panie są w znakomitej formie. Tunezyjka wygrała w tym sezonie już 47 meczów, z kolei Estonka przystępuje do tego spotkania ze znakomitą serią 9-ciu kolejnych zwycięstw. Co więcej wygrała też 18 kolejnych setów. Oto, co powiedziała przed tym pojedynkiem Jabeur: „Ostatni raz zagrałyśmy ze sobą w Cincinnati. Myślę, jednak że teraz Anett jest inną zawodniczką, nabrała niesamowitej pewności siebie po tej serii zwycięstw. Gra niewiarygodnie, obserwowałam ją, kiedy triumfowała w Ostrawie. Muszę, w tym meczu złapać odpowiedni rytm.” Kontaveit z kolei stwierdziła: „Faktycznie gram teraz na dobrym poziomie i mam kilka zwycięstw z rzędu. Jestem przekonana, że czeka mnie ciężki mecz, ponieważ Ons gra naprawdę dobrze.” Warto dodać, że obie panie się przyjaźnią, ale stawka tego pojedynku jest tak wysoka, że bliskie relacje, obu pań nie będą tu miały żadnego znaczenia. Podobnie, jak podczas ich ostatniego spotkania w Cincinnati spodziewam się tutaj długiej, trzysetowej batalii. Mój typ: 3 sety w spotkaniu – kurs 2,34.