Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Lazio – Roma

14.1.2021,
Autor zapowiedzi:
pic

WYJĄTKOWE DERBY. Po raz pierwszy w historii spotkanie derbowe pomiędzy Lazio i Romą zostanie rozegrane w piątek. To już pierwsza okazja do zapisania się w historii tej rywalizacji. Lazio zajmuje ósme miejsce tracąc sześć punktów do będącej na trzecim miejscu Romy. Z kolei ekipa Paulo Fonseci traci również sześć „oczek” do liderującego Milanu. Co ciekawe Roma nie wygrała spotkania derbowego, grając jako gość od grudnia 2016 roku.

Lazio - wszyscy wiemy, co reprezentują Derby w Rzymie. Obie drużyny podejmują ryzyko – powiedział szkoleniowiec Lazio, Simone Inzaghi. Lazio dopiero drugi raz w tym sezonie notuje okres, w którym wygrało dwa kolejne spotkania ligowe. W związku z tym nie może dziwić, że ich pozycja odbiega troszkę od ligowej czołówki. Trener Lazio dodał również o derbowym rywalu: Roma to wspaniały zespół i ma trenera, którego bardzo szanuję, ale myślę, że moje Lazio nie jest słabsze. Musimy konkurować, być agresywni i zdeterminowani. Wiemy, że nie możemy popełniać błędów. Przygotowujemy się dobrze do meczu, szczegółowo w obu fazach gry. Lulic, Fares, Correa, Strakosha zmagają się z urazami.


Roma - Paulo Fonseca i jego podopieczni będą walczyć w tym starciu o zniwelowanie straty do liderujących drużyn z Mediolanu. Roma w tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie na Stadio Olimpio nie dając się pokonać ani razu. Żaden inny zespół w lidze nie może się poszczycić takim tytułem (6 zwycięstw i 3 remisy). Trener Romy stwierdził przed tym spotkaniem: Wszyscy wiemy, że to ważny mecz dla każdego. Gramy o trzy punkty i chcemy wygrać. Mają Milinkovica i Luisa Alberto, którzy są bardzo silni, podobnie jak ich napastnicy. Pracowaliśmy zarówno z myślą o ich zespole, jak i ich zawodnikach. Lazio zawsze wychodzi z kontrataku, pracowaliśmy nad tym, jak temu przeciwdziałać. Kontuzje leczą: Zaniolo, Fazio, Santon, Calafiori, Mirante.


Prognoza: z pewnością wielkim atutem Romy w tym spotkaniu wyjazdowym jest...własnym stadion. Roma na Olimpio w tym sezonie spisuje się kapitalnie wygrywając 6 z 9 spotkań, a pozostałe trzy mecze to remis (bilans bramkowy 21:9). Z kolei Lazio u siebie wygrało tylko 3 z 8 spotkań. Jednak trzeba w tym przypadku przytoczyć mocno wyświechtane powiedzenie: derby to derby i wszystko jest możliwe. Roma wydaje się być w lepszej formie, ale w rywalizacji tych zespołów nie powinno zabraknąć goli. W 5 z 8 bezpośrednich starć padało powyżej 2,5 gola. Średnia goli, które padają w meczach Lazio to 3,1 , a Romy 3,7. Lazio w tym sezonie u siebie tylko w jednym spotkaniu we wszystkich rozgrywkach z jedenastu potrafiło zachować czyste konto. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 2,5 gola (kurs 1,65).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów