Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Lazio – Roma

26.09.2021 18:00,
Autor zapowiedzi:
pic

GOSPODARZ W UPRZYWILEJOWANEJ SYTUACJI. Oczywiście chodzi w tym wypadku o umowny tytuł gospodarza tej derbowej rywalizacji, gdyż jak wiedzą kibice Serie A Lazio i Roma rozgrywają swoje mecze na tym samym Stadio Olimpico. W ośmiu kolejnych derbowych starciach rozgrywanych w lidze goście nie potrafili odnieść zwycięstwa. Czy Jose Mourinho i jego podopieczni będą w stanie przełamać tą niekorzystną statystykę w tym niedzielnym starciu?

Lazio – jeśli ekipa Lazio nie wygra niedzielnych derbów to osiągnie najniższy wynik punktowy w pierwszych sześciu meczach od sezonu 2009/10, czyli ostatniego, w którym Lazio zakończyło kampanię ligową poza pierwszą dziesiątką (12. miejsce)! Maurizio Sarri jednak nie stresuje się za bardzo tym starciem mówią na przedmeczowej konferencji: Mecz, w której czułem największą presję, to Sangiovannese - Montevarchi w Serie C, rywalizacja, która ciągnęła się przez wieki, a nawet spowodowała śmierć po wojnie, jak mi powiedziano. Szkoleniowiec Lazio dodał również: Roma to silna drużyna, to jeden z najważniejszych spotkań w europejskim futbolu i to zaszczyt być jego częścią. Wszystkie dzieci, tak jak ja, oglądały Lazio z Romą lub słuchały tego w radiu i marzyły, żeby zagrać w tym meczu. Teraz jesteśmy, więc zagrajmy.


Roma – pierwszą rysą na wizerunku Jose Mourinho była porażka przed tygodniem z Veroną (2:3). Była to jego pierwsza wpadka w roli szkoleniowca Romy. Kolejny mecz z Udinese (1:0) to już cały Mourinho, czyli jego zespół grający tylko przez pryzmat wyniku i nastawiony na defensywę nawet z takim rywalem jak Udinese. Portugalczyk przed starciem z Lazio powiedział: Derby są wspaniałe dla trenera, bo nie musi się martwić o motywowanie kogokolwiek czy sprawdzanie poziomu koncentracji. Przygotowania do meczu z Udinese były bardziej niepokojące, ale w przypadku derbów każdy jest 100 procentach skupiony na meczu. To dla mnie przywilej, że mogę doświadczyć, co to znaczy grać w derbach Rzymu. Ale chcę też, aby mój zespół miał ambicje wykraczające poza derby. To nie jest nasz jedyny cel w tym sezonie. Leonardo Spinazzola od EURO leczy kontuzję, a za kartki będzie pauzował Lorenzo Pellegrini.


Prognoza: Lazio jest niepokonane w ostatnich czterech derbach w Serie A z Romą jako gospodarz, wygrywając dwa z nich. Tylko dwa razy wcześniej uniknęli porażki przez pięć takich starć z rzędu, w 1947 i 2000 roku. Lazio jednak nie wygrało czterech ostatnich spotkań we wszystkich rozgrywkach i widać, że nie są obecnie w najlepszej formie. Roma również nie zachwyca, więc wynik tej rywalizacji jest tak naprawdę otwarty. Jeśli jednak jedni i drudzy nie są w wielkiej formie piłkarskiej to nie powinno zabraknąć walki i agresji. W 4 z 5 poprzednich bezpośrednich starć sędziowie pokazywali przynajmniej siedem żółtych kartek. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 6,5 żółtych kartek (kurs 1,82).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów