Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Lech – Górnik

14.5.2021,
Autor zapowiedzi:
pic

SĄSIEDZI. Przed ostatnią kolejką ligową w tym sezonie Lech i Górnik mają na swoim koncie po 36 punktów i zajmują odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce. W Poznaniu obecna kampania ligowa nie może być dobrze oceniona ze względu na wyniki i miejsce w tabeli, ale również na styl gry, o zarządzaniu klubem nie wspominając. Z kolei w Zabrzu walczą tym, co mają, czyli mocno stawiając na młodych i perspektywicznych graczy. Ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami przynosiły wiele emocji i przede wszystkim goli. Czy i tak będzie również w niedzielę?

Lech - Maciej Skorża ma przed sobą pracę praktycznie od podstaw w Poznaniu, aby Lech w przyszłym sezonie mógł powalczyć o miejsce w czołówce tabeli. Pytanie czy w międzyczasie władze klubu nie wymyślą kolejnej nowej i fantastycznej koncepcji, którą porzucą po kilku miesiącach, jak ma to miejsce od kilku dobrych sezonów. Po wygranej w Krakowie wreszcie trener Skorża mógł być odrobinę zadowolony: Chcę pogratulować zespołowi dobrego meczu: w aspekcie mentalnym i jeśli chodzi o dyscyplinę taktyczną. Z ogromną determinacją walczyliśmy od pierwszej minuty, dobrze wykorzystywaliśmy te przestrzenie, które Wisła nam zostawiała. Naprawdę można być zadowolonym z realizacji założeń.


Górnik – wygrana nad Jagiellonią (3:1) przerwała serię siedmiu kolejnych spotkań bez zwycięstwa. To zwycięstwo też również pokazało, że w Zabrzu jest nadal bardzo duży potencjał szczególnie w młodym wydaniu, o czym wspominał trener Marcin Brosz: Bardzo mnie też cieszy postawa całej trójki defensorów - Adriana Gryszkiewicza, Przemysława Wiśniewskiego i Dariusza Pawłowskiego. To młodzi zawodnicy, wychowankowie klubu. Alasana Manneh to też rocznik 98, bardzo dobre spotkanie zagrał Norbert Wojtuszek z rocznika 2001. Górnik potrafi szkolić, chłopcy nie tylko się uczą, ale i wygrywają na poziomie PKO Ekstraklasy z bardzo dobrym zespołem, jakim jest Jagiellonia.


Prognoza: ostatni mecz sezonu to okazja do pełnych eksperymentów dla obu zespołów. W 4 z 5 poprzednich spotkań Lecha padało powyżej 2,5 gola. Górnik natomiast w ostatnim meczu z Jagiellonią (3:1) pokazał dużo dobrej ofensywnej piłki i liczę, że to przełamanie pozwoli im na podobną grę w Poznaniu. W ciągu kilku ostatnich sezonów w rywalizacji Lecha i Górnika padało bardzo wiele goli (8 meczów – 32 gole). Dodatkowo w 7 z 8 poprzednich potyczek zanotowano gole z obu stron. Proponowane typy na to spotkanie: obie drużyny strzelą gola - TAK (kurs 1,62).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów