Czas
Kursy
1.01
1000

Lechia – Górnik

23.10.2021 15:00,
Autor zapowiedzi:
pic

CHWILO TRWAJ. Lechia po objęciu jej przez Tomasza Kaczmarka zadziwia cała Ekstraklasę zdobywając 13 punktów w pięciu meczach, grając bardzo efektownie, co za poprzednika (Piotr Stokowiec) rzadko miało miejsce. To świetna seria sprawiła, że zespół z Gdańska wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. Przed rozpędzonymi gospodarzami starcie z Górnikiem, z którym przegrali tylko jedno z 17 poprzednich konfrontacji we wszystkich rozgrywkach! Jak będzie tym razem?

Lechia – jak wiele może dać zmiana trenera widać doskonale na przykładzie Lechii. W klubie są ci sami zawodnicy, co u poprzednika, ale po meczach pod wodzą trenera Kaczmarka widać jakby poczyniono kilka i to bardzo znaczących transferów. Tomasz Kaczmarek od początku ujął swoimi metodami graczy Lechii, którym one bardzo się spodobały, co widać po wynikach i sposobie gry: Wiedziałem w jakim kierunku chcę iść z tym zespołem od pierwszego dnia. Powiem szczerze, że nie wiedziałem jak szybko uda mi się przekonać zawodników, jak szybko uda mi się też podjąć dobre decyzje, które w dany dzień będą funkcjonować. Zdaję sobie też z tego sprawę, że każdy pozytywny mecz to wszystko napędza, dodaje zaufania, dodaje pewności siebie, dodaje pewności w to, co robimy. Moje podejście jest tak naprawdę co tydzień identyczne i polega na tym, że myślimy o naszej formie, o tym, żeby naprawdę dobrze trenować, dobrze pracować nad detalami, żeby robić wszystko krok po kroku. Jarosław Kubicki będzie pauzował za nadmiar kartek.


Górnik - zespół ten w dalszym ciągu jest mocno niestabilny, co widać praktycznie w każdej kolejce i każdym meczu. Górnik balansuje na granicy i tak naprawdę nikogo by nie zdziwiła ich seria zwycięstw lub porażek. Jan Urban w dalszym ciągu nie potrafi sobie wytłumaczyć jakim cudem nie zdobyli punktów w ostatnim ligowym starciu z Wisła Kraków (0:1): W życiu nie powinniśmy przegrać tego spotkania. Owszem, Wisła na początku przez 15, może 20 minut nieźle operowała piłką, choć nic groźnego z tego nie wynikało. Byliśmy trochę za daleko od rywali, kiedy skróciliśmy dystans, byliśmy bardziej agresywni, to my przejęliśmy całkowicie inicjatywę. Jeśli nic się nie strzela z takich sytuacji, jakie stworzyliśmy, to piłka jest okrutna.


Prognoza: jak wspomniałem powyżej Lechia jest w świetniej formie wygrywając 5 z 6 poprzednich starć po wodzą Tomasza Kaczmarka prezentując piłkę ofensywną, na którą bardzo dobrze się patrzy. Dodatkowo Lechia ma wyraźny patent na Górnika. W meczach u siebie w lidze przegrali tylko jedno z jedenastu starć, a ogólnie przegrali tylko 1 z 17 poprzednich konfrontacji z tym rywalem we wszystkich rozgrywkach. Górnik natomiast w delegacjach już od dłuższego czasu mocno zawodzi potrafiąc wygrać tylko 1 z 13 ostatnich wyjazdowych spotkań. Proponowane typy na to spotkanie: podwójna szansa 1-1 (kurs 1,7)/ zwycięstwo Lechia (kurs 2,12).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów