Czas
Kursy
1.01
1000

Lechia – Pogoń

14.05.2022 20:00,
Autor zapowiedzi:
pic

TEST LECHII. Chyba tylko jakiś nieprawdopodobny zbieg okoliczności mógłby zabrać miejsce w europejskich pucharach ekipie z Gdańska. Na dwie kolejki przed końcem sezonu mają oni sześć punktów przewagi nad Piastem (mają z nimi identyczny bilans bezpośrednich spotkań), więc w razie takiej samej ilości „oczek” decydować będzie różnica bramek i tutaj również Lechia ma dużą przewagę +16, przy +7 Piasta. Natomiast Pogoń, która jest na trzeciej pozycji traci pięć punktów do prowadzącego Lecha i szanse na tytuł będą musieli odłożyć na przyszły sezon. W pierwszej rundzie Pogoń ograła mocno rozpędzoną wtedy Lechię aż 5:1. Jak będzie tym razem?

Lechia – trzeba przyznać, że Tomasz Kaczmarek sprawdził się jako pierwszy szkoleniowiec w Lechii. Pod jego wodzą zespół zyskał wiele pewności siebie, a w meczach na własnym stadionie punktuje bardzo regularnie – 12 zwycięstw w 16 meczach. Przed ostatnim spotkaniem przed własną publicznością szkoleniowiec ten stwierdził: Co do tematyki pucharów, prawda jest taka, że jesteśmy blisko. W weekend musimy wykonać decydujący krok. Od 30. kolejek na to pracujemy. Tu nie chodzi tylko o zdobycie punktu. Takie mecze jak z Pogonią, są dla nas kolejnym sprawdzianem. Powiedziałem wczoraj drużynie, że jeśli chcemy grać w Europie, to w takich meczach jak z Portowcami musimy zdobywać punkty. Marco Terrazzino będzie pauzował za kartki.


Pogoń – z pewnością dla Kosty Runjaica starcie z Lechia to wyjątkowy moment, gdyż będzie się w tym starciu mierzył ze swoim byłym asystentem, którego w pierwszym meczu ograł aż 5:1: Podchodzimy do tego meczu z absolutną koncentracją. Emocje są ważne, w szczególności, gdy się jest trenerem, ale zawsze na pozycji zarządzającej należy zachować chłodny umysł. Motywacje, emocje w drużynie są olbrzymie, w szczególności w związku z meczem we Wrocławiu, którego nie udało nam się zakończyć zwycięstwem. Oczywiście takie emocje w pozytywnym znaczeniu. Lechia to dobra drużyna, w ostatnich pięciu meczach notowali dobre wyniki. Władze Pogoni już zakomunikowały, że nowym szkoleniowcem zostanie Jens Gustafsson, który wcześniej prowadził kadrę Szwecji do lat 21. Alexander Gorgon i Rafał Kurzawa leczą urazy.


Prognoza: Lechia w tym sezonie kapitalnie radzi sobie u siebie, gdzie wygrali aż 12 z 16 spotkań i tylko prowadzący w tabeli Lech ma taką samą ilość punktów w meczach przed własną publicznością (po 39). To tylko pokazują jaką twierdzą jest obecnie Gdańsk. Z drugiej strony Pogoń w delegacjach nie przegrał poprzednich dziesięciu potyczek. Jednak w Szczecinie coś się kończy i widać, że te ostatnie mecze po ogłoszeniu odejścia Kosty Runjaica są jakieś inne. Natomiast w Gdańsku wręcz odwrotnie mimo małych nieporozumień (sytuacja z Flavio Paixao) wszystko układa się bardzo dobrze. Tomasz Kaczmarek będzie chciał wziąć rewanż za pierwszą ich rywalizację w Szczecinie i porażkę 1:5. Moim zdaniem spokojnie stać gospodarzy w tej konfrontacji na korzystny wynik, szczególnie, że grają oni we własnej twierdzy. Proponowane typy: zwycięstwo lub remis – Lechia (kurs 1,65)/ spotkanie bez remisu – Lechia (kurs 2,24).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów