Czas
Kursy
1.01
1000

Leeds-Brighton

15.05.2022 15:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

BEZMYŚLNOŚĆ. Na dwie kolejki przed końcem sezon wiele wskazuje, że to Leeds opuści Premier League. W dwóch ostatnich meczach Pawie przegrały swoje spotkania, ale nie mogło być inaczej, skoro już w pierwszych połowach musieli grać w osłabieniu, po tym jak z boiska wylatywali kolejno Luke Ayling i Daniel James. Bezmyślność tych piłkarzy może okazać się gwoździem do trumny podopiecznych Jesse Marscha. Zanim Leeds zagra z Brighton, zakończony już będzie mecz Tottenham – Burnley i jest wielce prawdopodobne, że nawet remis wystarczy Pawiom, aby opuścić strefę spadkową. Jednak o zwycięstwo nad Brighton nie będzie łatwo, wszak Mewy przed przyjazdem na Elland Road odniosły 2 efektowne zwycięstwa – 3:0 z Wolves i 4:0 z Manchester United.

Leeds   – zawieszeni są Luke Ayling i Daniel James. Niepewny jest udział w tym meczu Raphinhi i Jacka Harrisona. Kontuzjowani są Stuart Dallas, Tyler Roberts, Patrick Bamford, Adam Forshaw i Crysencio Summerville.

Brighton   – kontuzjowani są Enock Mwepu, Jakub Moder i Jeremy Sarmiento.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

Leeds przegrał 8 z 10 ostatnich meczów ligowych przeciwko Brighton. W ośmiu z tych spotkań nie potrafił strzelić gola.

Brighton wygrał 5 z 7 ostatnich meczów ligowych na Elland Road.

Leeds przegrał tylko 1 z 18 ostatni meczów w sezonie na swoim stadionie (w najwyższej klasie rozgrywek). Miało to miejsce w sezonie 1995/96 (1:3 ze Spurs).

Leeds w tym sezonie przegrał już 9 meczów na Elland Road i stracił u siebie 37 bramek. Po raz ostatni więcej bramek przed własnymi fanami stracił w sezonie 1959/60 i wówczas spadł z ligi.

Brighton strzelił 9 bramek z ostatnich 3 meczach. Dwa ostatnie mecze to 3:0 z Wolves i 4:0 z Manchester United. Po raz ostatni Mewy wygrały 3 mecze ligowe różnicą minimum trzech bramek w lutym 1969.

Leeds w ostatnich dwóch meczach był karany czerwoną kartką już w I połowie. W historii Premier League nie było zespołu, który traciłby zawodnika przed przerwą w trzech kolejnych spotkaniach.

 

Prognoza: trzy kolejne porażki zepchnęły Pawie do strefy spadkowej i jeżeli nie zapunktują u siebie w meczu z Brighton, to jedną nogą będą w Championship. W tych trzech przegranych meczach podopieczni Michaela Jacksona mierzyli się z topowymi ekipami Premier League – Manchester City, Arsenalem i Chelsea, stracili w tych spotkaniach aż 9 goli, a w dwóch ostatnich meczach większość czasu grali w osłabieniu. Brighton przyjeżdża na Elland Road po dwóch efektownych wygranych, najpierw na wyjeździe z Wolves – 3:0 i po chyba najlepszym występie w tym sezonie, kiedy to rozbił Manchester United 4:0. Pewność siebie w obozie Mew musi sięgać zenitu po takiej wiktorii. Brighton jest na dziewiątym miejscu i z pewnością zrobi wszystko, aby zachować miejsce w górnej części tabeli. Leeds jest rozbity po serii przegranych spotkań, a sytuację pogarszają liczne kontuzje i zawieszenie dwóch graczy. Mój typ: zwycięstwo Brighton, w bezpieczniejszym wariancie, spotkanie bez remisu – kurs 1,9. 

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów