Leeds-Wolves

18.10.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

ZASPANE WILKI. Już w ubiegłym sezonie charakterystyczną cechą Wilków, był fakt, że dużo lepiej spisywały się po przerwie. To szokujące, ale w tabeli uwzględniającej tylko pierwsze połowy Wolverhampton był na przedostatnim miejscu i gdyby mecze kończyły się po pierwszych 45 minutach, Wilki spadłyby do Championship. W tabeli uwzględniającej rezultaty po przerwie Wilki byłyby na podium. Dla Nunesa Espirito Santo te fakty z pewnością, są powodem do refleksji. Czy na Elland Road Wilki wyjdą czujne od pierwszej minuty?

Leeds – szansę debiutu powinien dostać Raphinha. Do gry powinien być gotowy Pablo Hernandez. Niepewny jest udział w tym meczu kapitana zespołu, Liama Coopera. Kontuzjowany jest Diego Llorente. Pawie awansowały do Premier League, ale kompletnie nie wyglądają na ekipę stremowaną faktem pojawienia się w elicie. Podopieczni Marcelo Bielsy przegrali tylko 2 z 18 ostatnich meczów ligowych, wygrywając 14 z nich. W trzech ostatnich meczach Premier League, beniaminek zdobył 7 punktów.

Wolverhampton – do gry powinien być gotowy Fernando Marcal. Kontuzjowany jest Jonny Otto. Jak już wspomniałem we wstępie Wilki dużo lepiej spisują się po przerwie, w drugich połowach zdobyły 12 z 16 ostatnich bramek w Premier League. Ostatnio Wolves dużo słabiej spisują się w meczach wyjazdowych, przegrały 3 z 5 ostatnich spotkań w delegacjach. To zespół, który nie przepada za grą w poniedziałkowy wieczór, Wolverhampton wygrał tylko 2 z 9 ostatnich meczów w ten dzień, przegrywając pięciokrotnie.

Prognoza – Leeds gra w Premier League bez żadnych kompleksów. Na inaugurację przegrał, po świetnym meczu na Anfield z Liverpoolem, ale później w trzech meczach zdobył 7 punktów. Przed przerwą na mecze reprezentacji zagrał znakomite zawody z Manchester City remisując 1:1. Jeżeli podopieczni Marcelo Bielsy potrafili postawić się Liverpoolowi i Manchesterowi City to mogą wygrać z każdym. The Whites to zespół świetne zorganizowany, grający ofensywnie i strzelający sporo goli. Wilki tymczasem przegrały 3 z 5 ostatnich meczów na wyjeździe, a brak Diego Jotty, oraz Matta Doherty’ego jest bardzo widoczny. W spotkaniach z udziałem Wolves tradycyjnie dużo ciekawiej jest w drugich połowach meczów. Proponowane typy: więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,12/Leeds spotkanie bez remisu – kurs 1,71.