Czas
Kursy
1.01
1000

Leicester – Legia

25.11.2021 21:00,
Autor zapowiedzi:
pic

CZY MOŻE BYĆ GORZEJ? W ostatnich tygodniach mistrzowie Polski biją wszystkie możliwe niechlubne rekordy. Ostatnia ligowa wpadka w Zabrzu to był ósmy kolejny mecz zakończony ich porażką, co jest wyrównaniem wyniku z 1936 roku, kiedy to Legia jedyny raz spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie zespół ze stolicy znajduje się w strefie spadkowej mając tyle samo punktów, co ostatni Górnik Łęczna (9). Po wygranej Spartaka na Napoli (2:1) sytuacja w tej grupie jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż wszystkie drużyny dzieli różnicą tylko dwóch punktów. Jak spisze się Legia na tle piątego zespołu Premier League z poprzedniego sezonu?

Leicester – w ostatnich czterech meczach podopieczni Brendana Rodgersa nie potrafili odnieść zwycięstwa, co jest ich najgorszą serią od grudnia 2020 roku. Piąty zespół poprzedniego sezonu w obecnej kampanii nie potrafili odnaleźć swojej dobrej i równiej formy. Leicester jest dopiero na dwunastym miejscu wygrywając tylko 4 z 12 spotkań. Przed starciem z Legią szkoleniowiec Leicester stwierdził: To bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Czasami zmiana rozgrywek wpływa na odwrócenie formy. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wynik, który sprawi, że przeskoczymy Legię w grupie. Youri Tielemans, Wesley Fofana i Ricardo Pereira zmagają się z kontuzjami.


Legia – postawa zespołu ze stolicy jest czymś wręcz niespotykanym. Legia przegrywa wszystko w Ekstraklasie jak idzie. Osiem kolejnych porażek to bilans iście dramatyczny. Co gorsza nie widać jakichkolwiek oznak poprawy. Defensywa całego zespołu jest fatalna, a stracenie dwunastu goli w czterech ostatnich meczach mówi wiele. Marek Gołębiewski mimo fatalnej serii jest nadal optymistą: Już od pewnego czasu staramy się wyjść z dołka mentalnego. Widziałem poprawę w drugiej połowie spotkania z Górnikiem. Moi piłkarze walczyli i pokazali charakter. Nie przyniosło to jednak zwycięstwa. Najlepszym impulsem będzie zwycięstwo. Potrzebujemy trzech punktów. Musimy gryźć trawę i walczyć w każdym meczu, a wtedy przełamanie na pewno nadejdzie. Artur Boruc i Lirim Kastrati nie są w pełni gotowi do gry. Josue pauzuje za kartki.


Prognoza: trudno oczekiwać, aby Legia nawet z przeciętnie spisującym się obecnie Leicester miała większe szanse. Błędy popełniane przez ekipę Marka Gołębiewskiego są naprawdę szkolne i juniorskie. Legia przegrała 8 z 9 poprzednich spotkań, a ich jedyna wygrana to szczęśliwy triumf nad przedstawicielem III ligi Świtem Skolwin (1:0). Leicester jeśli chce myśleć o awansie musi wygrać to spotkanie, dlatego tez spodziewam się ich zdecydowanych ataków od pierwszych minut. Legia będzie bronić większością zespołu jak miało to miejsce w potyczce z Napoli. Dlatego też oczekuje w tym starciu wielu rzutów rożnych. W meczach Legii z Napoli było ich wiele (20 i 7), a w pierwszym starciu z Leicester – 12. Średnio Leicester wykonuje w tym sezonie ligowym u siebie 5,33 rzutu rożnego na mecz. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 10,5 rzutu rożnego (kurs 1,93).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów