Czas
Kursy
1.01
1000

Leverkusen – Freiburg

14.05.2022 15:30,
Autor zapowiedzi:
pic

NAJLEPSZE ROZGRYWKI. Patrząc przez pryzmat ostatnich sezonów zarówno dla Bayeru i Freiburga trwająca kampania ligowa jest wyjątkowa. Leverkusen po trzydziestu trzech spotkaniach ma na swoim koncie 61 punktów. Ostatni raz więcej na tym etapie sezonu mieli w kampanii 2012/13. Z kolei 55 „oczek” na koncie Freiburga nie widziano na przestrzeni poprzednich dziesięciu sezonów. Gospodarze są już pewni trzeciego miejsca, a ich rywale zajmują piątą pozycję tracąc dwa punkty do czwartego Lipska.

Leverkusen - 78 zdobytych bramek to rekord w historii ich występów w Bundeslidze dla Bayeru Leverkusen. Poprzedni rekord był ustanowiony przez ten zespół w kampanii ligowej 2001/02, kiedy to 77 razy trafiali do siatki rywali. Z pewnością obecność Gerardo Seoane w tym zespole trzeba ocenić na wielki plus. Bayer pod wodzą tego szkoleniowca zyskał bardzo wiele, a on sam potwierdził, że trzy kolejne tytuły mistrza Szwajcarii nie były przypadkiem.


Freiburg – ponad dziesięć lat pracy w jednym klubie w obecnej piłkarskiej rzeczywistości to wielki wyczyn. Christian Streich pokazuje w obecnym sezonie, że tak długa obecność w jednym klubie nie musi przynosić zmęczenia sobą, a wręcz przeciwnie. Freiburg notuje pod wodzą tego szkoleniowca kapitalny sezon, który mógł być (raczej jednak to się nie uda) zwieńczony niewiarygodnym sukcesem jakim byłby udział w Lidze Mistrzów. Jednak moim zdaniem nawet ich obecność w Lidze Europy będzie wielkim sukcesem.


Prognoza: gospodarze w tym spotkaniu nie grają już o nic, no może poza zadowoleniem swoich kibiców. Bayer jest pewny trzeciego miejsca. Z kolei Freiburg po domowej porażce z Unionem aż 1:4 w poprzedniej kolejce praktycznie wypisał się z Ligi Mistrzów, ale nadal jest dla nich nadzieja (potknięcie Lipska), więc mają o co walczyć. W poprzednich czterech meczach tego zespołu we wszystkich rozgrywkach padły aż 22 bramki! W każdym z tych wspomnianych starć zanotowano powyżej 3,5 gola. Z kolei Bayer w trzech ostatnich meczach ligowych zdobył dziesięć bramek. Tak wspomniałem powyżej gospodarze tego starcia notują najlepszy w historii ich startów w Bundeslidze sezon pod względem ilości zdobytych bramek – obecnie 78. Jako, że będzie to ostatnie starcie w tym sezonie, a ostatnio mocno ofensywnie nastawni goście mają o co walczyć, a gospodarze uwielbiają grę z takimi rywalami oczekuję świetnego bramkowego widowiska. Proponowane typy: powyżej 3,5 gola (kurs 1,94).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów