1000

Linette M. - Martic P.

04.08.2021 20:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

CZTERY RAZY PO 6:3. Dziś Magda Linette zagra o ćwierćfinał turnieju w San Jose, a jej rywalką będzie Chorwatka, Petra Martić. Obie panie, w poniedziałkowych meczach wygrały w identycznym stosunku, zwyciężając w obu setach po 6:3. Obie panie w tym sezonie nie notowały wielkich sukcesów. Magda w 6 z 10 ostatnich turniejów przegrywała już w I rundzie. Aczkolwiek na Roland Garros i Wimbledonie dochodziła do III rundy. Chorwatka w tym sezonie, poza półfinałem w Rzymie, spisywała się bardzo przeciętnie i Petra po raz pierwszy od dwóch lat jest poza TOP30 w rankingu WTA. Linette dwukrotnie spotkała się z Martic i oba te mecze wygrała, aczkolwiek po długich trzysetowych bataliach. Tym razem też spodziewamy się zaciętego pojedynku.

MAGDA LINETTE

Kraj : Polska

Wiek: 29 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  45/33 (17.02.2020)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 3/0

Najlepszy występ w tym sezonie: półfinał w Strasbourgu (ziemna)

Ilość występów w San Jose - 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju: II runda w 2016

Ostatni mecz:

I runda w San Jose z Pattinama Kerkhove (157 WTA) 6:3,6:3. Mecz trwał godzinę i 23 minuty. Magda miała bardzo dobrą skuteczność po trafionym pierwszym podaniu – wygrała 82% takich punktów. Jej rywalka popełniła aż 8 podwójnych błędów serwisowych. Polka wykorzystała 4 z 5 okazji na przełamanie rywalki, sama straciła podanie tylko raz.

PETRA MARTIC

Kraj : Chorwacja

Wiek: 30 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  33/14 (13.01.2020)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2021: 2/0

Najlepszy występ w tym sezonie: półfinał w Rzymie (ziemna)

Ilość występów w San Jose: dwukrotnie nie przeszła kwalifikacji (2014 i 2015)

I runda w San Jose z Sevastovą 6:3,6:3. Mecz trwał godzinę i 15 minut. Martic wygrała 20 z 26 punktów po trafionym pierwszym podaniu. Chorwatka wykorzystała 5 z 10 okazji na przełamanie rywalki, sama straciła podanie dwukrotnie.

Prognoza: to będzie mecz numer 3 pomiędzy tymi tenisistkami, oba wcześniejsze pojedynki wygrała Polka, oba w trzech setach. Po raz ostatni te panie zmierzyły się na kortach twardych w Indian Wells przed dwoma laty, Magda wygrała wówczas 6:3,4:6,7:6. Petra sprawiła niespodziankę w I rundzie pokonując byłą półfinalistkę US OPEN, Anastazję Sevastovą. Magda w pierwszym meczu na tym turnieju pokazała, że decydujące będzie trafienie pierwszego podania, w takich przypadkach wygrała 27 z 33 piłek. Obie panie mają ujemny bilans spotkań w tym sezonie. Liczę na zwycięstwo Magdy, która już dwukrotnie pokonała Martić, ale ponownie po bardzo zaciętym meczu. Proponowane typy: zwycięstwo Linette w HICIE DNIA – kurs 2,06/powyżej 20,5 gemów – kurs 1,66.