Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Luton-Rotherham

4.5.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

MŁYNARZE MAJĄ LOS W SWOICH RĘKACH. Sprawa dla Rotherham jest prosta, wygrywają dwa ostatnie mecze, ten dzisiejszy z Luton, oraz sobotni z Cardiff i pozostają na następny sezon w Championship, kosztem Derby. Muszą jednak zdecydowanie poprawić celowniki. Oba te mecze rozegrają na wyjeździe, a w czterech ostatnich spotkaniach wyjazdowych nie strzelili gola. To będzie pierwsza ligowa wizyta Rotherham na stadionie Luton od 2009 roku, wówczas goście wygrali 4:2. Teraz wiele by dali, aby powtórzyć tamten rezultat.

Luton – kontuzjowani są Tom Lockyer, Eunan O’Kane, Tom Ince i Danny Hylton. Na początku kwietnia Luton poniósł 2 porażki z rzędu, z Derby 0:2 i Barnsley 1:2. Menadżer Nathan Jones, uznał że eksperymenty nie przynoszą oczekiwanych skutków, powrócił do najsilniejszego składu i zespół od razu zaskoczył, w kolejnych pięciu meczach nie dał się pokonać, notując 3 zwycięstwa i 2 remisy, wygrał między innymi z wiceliderem tabeli Watford 1:0. Pięć meczów bez porażki to najlepsza seria tego klubu w Championship od końcówki sezonu 2019/20.

Rotherham – po zawieszeniu powraca Matt Crooks. Wątpliwy jest występ Angusa McDonalda. Kontuzjowany jest Clark Robertson. Do gry powinien być gotowy Viktor Johansson. Rotherham gra koszmarnie słabo, zdobył tylko 1 punkt w ostatnich sześciu meczach, ale właśnie ten 1 punkt, zdobyty w sobotę z Blackburn, po bramce Winga na 5 minut przed końcem, może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie. The Millers mają los w swoich rękach, jeżeli wygrają dwa ostatnie mecze, ten wtorkowy w Luton, oraz w najbliższą sobotę w Cardiff to zapewnią sobie pozostanie w Championship (przy równej ilości punktów z Derby, mają dużo lepszą różnicę bramek).

Prognoza – gospodarze są w środku tabeli i zagrają tutaj na luzie, z kolei dla gości jest to mecz o uratowanie bytu w Championship. Na swoim Kenilworth Road, Luton przegrał w tym sezonie tylko 4 z 17 meczów i jest niepokonany w lidze od pięciu spotkań. Rotherham z kolei przegrał 5 z 6 ostatnich meczów i tylko dzięki równie marnej postawie Derby ma jeszcze nadzieję na uratowanie. W tym meczu najwięcej będzie zależało od stopnia zaangażowania graczy Luton. Bukmacherzy mają co do tego duże wątpliwości i to goście są lekkim faworytem tego spotkania. Ja jednak nie mam zaufania do umiejętności drużyny, która w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyła 1 punkt i strzeliła w tym czasie tylko 2 bramki. Co więcej The Millers nie zdobyli gola, w żadnych z czterech ostatnich spotkań wyjazdowych. Z kolei Luton w czterech ostatnich meczach domowych strzelił zaledwie trzy gole, stąd w tym meczu postawię na małą ilość bramek. Mój typ: poniżej 2,5 gola – kurs 1,91


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów