Czas
Kursy
1.01
1000

Man Utd - Fulham

19.03.2023 17:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

MENTALNOŚĆ ZWYCIĘZCÓW. Manchester United wciąż walczy o potrójną koronę w tym sezonie. Czerwone Diabły zdobyły już Puchar Ligi (finał z Newcastle), są w ćwierćfinale Ligi Europy (zagrają tu z Sevillą). Bukmacherzy dość mocno stawiają, że to właśnie Manchester United zdobędzie to trofeum. Erik ten Hag podkreśla, jak ważne jest zdobywanie tytułów, dla budowania mentalności zwycięzców. „Musimy ustanowić kulturę wygrywania trofeów. Jesteśmy Manchester United, musimy wygrywać wszędzie, w każdych rozgrywkach. To jest nasza mentalność.” Fulham to miłe zaskoczenia rozgrywek Premier League. Beniaminek, był skazywany na walkę o utrzymanie, tymczasem zajmuje miejsce w górnej części tabeli i jest w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Czy podopiecznych Marco Silvy stać na sprawienie niespodzianki na Old Trafford? Będzie o to bardzo trudno, Fulham nie wygrał żadnego z 15-tu ostatnich meczów przeciwko Manchester United. 

Manchester United   – zawieszony jest Casemiro. Kontuzjowani są Donny van de Beek, Christian Eriksen, Garnacho. Niepewny jest udział w tym meczu Anthony’ego Martiala.

Fulham   – po zawieszeniu powraca Palhinha. Kontuzjowani są Shane Duffy, Neeskens Kebano i Layvin Kurzawa. Do gry powinni być gotowi Willian i Tom Cairney.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Manchester United wygrał 8 ostatnich meczów mierząc się z Fulham w Pucharze Anglii. To będzie pierwsze spotkanie pomiędzy tymi klubami w FA Cup od roku 2013, kiedy to United wygrał 4:1.

·       Fulham nie wygrał żadnego z 15-tu ostatnich meczów przeciwko Manchester United w różnych rozgrywkach (0-3-12).

·       Fulham wygrał tylko 1 z 25 ostatnich meczów na Old Trafford, miało to miejsce w październiku 2003 roku (3:1).

·       Manchester United zdobywał gole w każdym z 25 ostatnich meczów goszcząc Fulham, zdobył w nich aż 63 bramki. Ta seria trwa od kwietnia 1963 roku.

·       Manchester United grał 30 razy w półfinale Pucharu Anglii. Tylko Arsenal ma 30 występów na tym etapie rozgrywek.

·       Fulham przegrał 3 ostatnie mecze w ćwierćfinale Pucharu Anglii, po raz ostatni w roku 2010. W półfinale po raz ostatni zagrał w sezonie 2001/02, po wyeliminowaniu w ćwierćfinale West Bromwich.

 

Prognoza: brak w środku pola zawieszonego Casemiro, to z pewnością problem dla United. Fulham jednak ostatnio w meczu przeciwko The Gunners wyglądał na zespół, z którego uszło trochę powietrza na tym etapie rozgrywek. Inna sprawa, że powraca do gry Palhinha, a to wielkie wzmocnienie dla Wieśniaków. Marco Silva preferuje ofensywny styl gry i choć nie uważam, że dojdzie tutaj do niespodzianki w postaci awansu Fulham, to jednak liczę na otwarty futbol z kilkoma bramkami. Wieśniaki straciły 6 goli w dwóch ostatnich meczach i na Old Trafford może być podobnie. Mój typ: Manchester United i powyżej 2,5 gola – kurs 2,08.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów