1000

Man.City - Man.Utd

02.10.2022 15:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

GOŚCINNE DERBY. Derby Manchesteru odznaczają się szczególną cechą – otóż bardzo często górą są tutaj goście. Jednak nie sądzę, aby tradycja wylewnej gościnności została podtrzymana przez Obywateli w najbliższą niedzielę. Manchester City wygrał u siebie 7 meczów z rzędu, w każdym z nich wbijał rywalom minimum 3 bramki i jest najlepszą ekipą w Premier League, z rewelacyjnym snajperem Erlingiem Haalandem na czele. Manchester United przyjeżdża na Etihad Stadium uzbrojony w serię czterech zwycięstw z rzędu, ale coraz lepsze nastroje w ekipie Erika ten Haga prawdopodobnie zostaną zburzone przez potężnego sąsiada.

Manchester City   – kontuzjowany jest John Stones. Wątpliwy jest występ Aymerica Laporte.

Manchester United   – kontuzjowany jest Harry Maguire. Do gry powinni być gotowi Anthony Martial i Marcus Rashford.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

United może przegrać po raz 18-ty z City w Premier League. Równie często Czerwone Diabły przegrywały tylko z Liverpoolem i Chelsea.

Aż 21 razy w tych meczach triumfowali goście, najczęściej spośród par w historii Premier League.

Erling Haaland może zostać pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który ustrzeli hat-tricka w trzech kolejnych meczach domowych.

Manchester City może wygrać 8 domowy mecz z rzędu w najwyższej klasie rozgrywek, w każdym z poprzednich spotkań Obywatele strzelali minimum 3 bramki. To może najlepsza tego typu seria od 1965 roku, wówczas dokonał tego Tottenham.

City zdobyło 10 bramek w I połowach, oraz 13 bramek po przerwie. United łącznie strzelił tylko 8 bramek.

Czerwone Diabły aż 75% bramek straciły do przerwy, to najwyższa tego typu proporcja w Premier League.

Prognoza: Manchester United wygrał 3 z 4 ostatnich meczów na Etihad Stadium, przyjeżdża na stadion sąsiada w dobrych nastrojach, po czterech zwycięstwach z rzędu,  ale te dobre statystyki prawdopodobnie nie uchronią gości przed porażką w niedzielnych derbach. Spodziewam się też tutaj dużej ilości goli. Erik ten Hag z pewnością będzie chciał zaimponować w tak prestiżowym spotkaniu odważną grą, a że kontratak United funkcjonuje skutecznie, mogliśmy się przekonać podczas meczu z Arsenalem.  Z kolei Pep Guardiola zawsze pragnie odnieść spektakularne zwycięstwo w derbach. Spodziewam się świetnego widowiska i bramek. United wychodzi na mecze mało skoncentrowany, stąd aż 75% swoich bramek traci do przerwy. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola – kurs 1,66/Manchester City wygra I połowę – kurs 1,77/zakład łączone: Manchester City wygra, powyżej 2,5 gola i powyżej 8,5 rzutów rożnych – kurs 2,3/Manchester City z handicapem -1, kurs 1,91/Manchester City strzeli gola w obu połowach – kurs 1,88/Manchester City wygra i padnie 3-6 bramek, kurs 1,93.