1000

Man.Utd-LASK Linz

5.8.2020,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

WIELKI KROK DO PRZODU. Ole Gunnar Solskjaer pragnie zdobyć pierwsze trofeum, jako szkoleniowiec Manchester United. Jego zespół osiągnął najważniejszy cel, zakończył rozgrywki ligowe w TOP4 i zagra w następnej edycji Champions League. Teraz przed Czerwonymi Diabłami cel numer 2  - zdobycie Ligi Europy. Awans do ćwierćfinału jest formalnością, wszak w pierwszym meczu Manchester United wygrał na wyjeździe z LASK Linz 5:0. The Red Devils zdobyli Ligę Europy w roku 2017, kiedy to w finale pokonali Ajax 2:0. Teraz też są głównym faworytem do zdobycia tego trofeum.

Manchester United – kontuzjowani są Phil Jones, Axel Tuanzebe i Luke Shaw. Oto wypowiedź szkoleniowca Czerwonych Diabłów, Ole Gunnara Solskjaera: „Zdobycie pierwszego trofeum, kiedy byłem piłkarzem, tylko wzmogło we mnie pragnienie zdobywania następnych tytułów. Zespół dobrze się rozwija i jesteśmy szczęśliwi kończąc Premier League na trzecim miejscu. Jeżeli jednak będziemy w stanie podnieść trofeum, będzie to wielki krok naprzód dla tego zespołu. Moi piłkarze pragną gry, nie chcą żadnej przerwy. Solskjaer lubi rotować składem w tych rozgrywkach, w barwach United zagrało już 35 zawodników, druga w tej klasyfikacji jest Sevilla z 28 piłkarzami.

LASK Linz – wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Liga austriacka zakończyła rozgrywki już 5 lipca, LASK zajął 4 miejsce. Zespół ten wygrał grupę D, a w 1/16 wyeliminował holenderski AZ Alkmaar (3:1 w dwumeczu). W fazie grupowej wyprzedził tak uznane marki jak Sporting Lizbona, PSV Eindhoven i Rosenborg. Przed meczem rewanżowym z Manchester United szkoleniowiec gości Dominik Thalhammer, powiedział: „Nie myślimy o wyniku. Chcemy robić postępy. Dla nas gra przeciwko takiemu rywalowi, na takim stadionie, to wielkie wydarzenie.” W swojej historii występów w europejskich pucharach, LASK cztery razy przegrywał pierwszy mecz u siebie i zawsze w takich przypadkach odpadał z rozgrywek.

Prognoza – wynik pierwszego meczu w Linz 5:0, mówi w zasadzie wszystko o różnicy klas pomiędzy tymi zespołami. Ole Gunnar Solskjaer podkreśla wprawdzie, że wynik jest mylący, że do 60 minuty było tylko 2:0, ale trudno przypuszczać, aby goście z Austrii potrafili postawić większy opór na Old Trafford. Faktem jest, że LASK w tym meczu stracił tyle goli, ile we wcześniejszych ośmiu spotkaniach Ligi Europy. Manchester United cztery razy gościł drużyny z Austrii na Old Trafford, wszystkie te mecze wygrał, i stracił w nich tylko jedną bramkę, zdobywając 10. W tej edycji Ligi Europy, United ma niesamowity bilans spotkań domowych – 4 mecze, 4 zwycięstwa i bramki 13:0! LASK przegrał 4 ostatnie mecze i zdobył w nich tylko jednego gola. Proponowane typy: Manchester United wygra do zera – kurs 1,94/1 połowa/spotkanie typ 1/1 – kurs 1,67.