1000

Man.Utd.-Sheffield Utd.

26.1.2021,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

LIDER KONTRA OUTSIDER. Manchester United podejmuje w środowy wieczór Sheffield Utd i wszystko wskazuje, że będziemy świadkami rutynowego zwycięstwa Czerwonych Diabłów. Po 19-tu kolejkach Manchester United ma na koncie 40 punktów, Sheffield Utd w tym czasie zgromadził ich 5. The Blades nie wygrali żadnego z 15-tu meczów wyjazdowych w Premier League, nigdy też nie wygrali meczu Premier League w Teatrze Marzeń, grali tam 4 takie spotkania, wszystkie przegrali, a przy okazji czterech ostatnich wizyt na Old Trafford nie zdobyli bramki.

Manchester United – kontuzjowany Brandon Williams. Niepewny jest udział w tym meczu Marcusa Rashforda, który z urazem kolana opuszczał boisko w starciu z Liverpoolem. W ostatnich 13-tu meczach ligowych Czerwone Diabły zanotowały 10 zwycięstw i 3 remisy. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera znakomicie też spisali się w Pucharze Anglii, pokonując odwiecznego rywala – Liverpool 3:2. Kapitalne zawody rozegrał Marcus Rashford, zaliczył asystę i zdobył bramkę. Lider The Red Devils, Bruno Fernandes pojawił się na boisku w II połowie i załatwił sprawę awansu, strzelając z rzutu wolnego w 78 minucie. Tradycyjnie United jako pierwszy stracił gola, aby później wygrać mecz.

Sheffield Utd – kontuzjowani są Jack O’Connell, Jack Robinson, Sander Barge, Ben Osborn i Oliver McBurnie. Zawieszony jest John Egan. Niepewny jest udział w tym meczu Lysa Mousseta. W miniony weekend Szable pokonały na Bramall Lane Plymouth 2:1 w Pucharze Anglii i było to trzecie zwycięstwo Sheffield Utd w ostatnich czterech spotkaniach. Awans do V rundy FA Cup z pewnością cieszy, ale sytuacja w Premier League wciąż jest krytyczna, The Blades mocno są osadzeni na dnie tabeli i mają aż 12 punktów straty do bezpiecznego Brighton. Sheffield Utd przegrał 8 z 9 spotkań wyjazdowych w Premier League i strzelił w nich zaledwie 4 gole.

Prognoza – mecz z największym faworytem wśród środowych spotkań w Premier League. Nie może być jednak inaczej skoro lider tabeli podejmuje outsidera. Manchester United nie przegrał meczu na Old Trafford od 1-ego listopada i trudno przypuszczać, aby ta znakomita seria miała zostać przerwana przez Sheffield Utd. The Blades przegrali 19 z 22 ostatnich meczów ligowych. Z drugiej strony nie spodziewam się tutaj pogromu gości. W  ostatnich 30-tu latach Sheffield Utd gościł 7 razy na Old Trafford, zawsze tam przegrywał, strzelił w tym czasie na tym obiekcie tylko jednego, ale nigdy w tych meczach nie zanotowano wyniku powyżej 3,5 gola. W trzech ostatnich meczach wyjazdowych The Blades w Premier League padały wyniki poniżej 2,5 gola. Mój typ: Manchester United i poniżej 3,5 gola – kurs 1,98.