Man.Utd - YB Berno

08.12.2021 21:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

ROTOWANE DIABŁY. Ralf Rangnick zapowiedział, że w meczu przeciwko Young Boys dokona kilku zmian w składzie, mając zapewnione pierwsze miejsce w Grupie F. Oto, co powiedział niemiecki szkoleniowiec Czerwonych Diabłów: „Oczywiście to ma sens, aby dać odpocząć kilku piłkarzom, mając na względzie jak napięty kalendarz meczów mamy w najbliższych tygodniach. Musimy mieć pewność, że nasi piłkarze są wypoczęci, przed spotkaniami w Premier League. Z drugiej strony chcemy oczywiście podtrzymać dobrą passę, naszym etosem jest odnoszenie zwycięstw. Nawet jeżeli zdecydujemy się na zmiany w tym spotkaniu, to wciąż odniesienie zwycięstwa jest tutaj bardzo ważne. Poza tym przegraliśmy pierwszy mecz z Young Boys, więc jesteśmy odpowiednio zmotywowani.”

Manchester United – ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca, toteż Ralf Rangnick może sobie pozwolić na wiele zmian w składzie. Kapitanem będzie Nemanja Matic, toteż prawdopodobnie nie zagra Harry Maguire. Rangnick zapowiedział też, że zagrają Dean Henderson i Donny van de Beek. Być może szanse gry dostaną także młodzi zawodnicy – Amad Diallo, Anthony Elanga i Teden Mengi. Do gry powinni być gotowi Luke Shaw i Jesse Lingard. Kontuzjowani są Anthony Martial, Raphael Varane i Edinson Cavani.  United ma pierwsze miejsce w grupie zapewnione, jednak dobrze byłoby podtrzymać dobre nastroje w zespole zbudowane ostatnimi zwycięstwami.

Young Boys – bardzo długa lista kontuzjowanych graczy, są na niej między innymi David von Ballmoos, Christian Fassnacht, Ulisses Garcia, Fabian Rieder i Cedric Zesiger. Po długiej przerwie powrócił Fabian Lustenberger, ale jego występ na Old Trafford stoi pod znakiem zapytania. Szwajcarzy wciąż mogą zagrać w Lidze Europy na wiosnę, ale muszą wygrać w Manchesterze i liczyć na porażkę Atalanty z Villareal. Scenariusz ten jest jednak bardzo mało prawdopodobny. Young Boys czterokrotnie grał w Anglii, nigdy tam nie wygrał, zanotował 3 porażki, przy jednym remisie.

Prognozaw ostatni weekend Manchester United pokonał 1:0 Crystal Palace i było to pierwsze czyste konto Czerwonych Diabłów na Old Trafford od 11-tu spotkań. Tymczasem w 11 ostatnich meczach z udziałem Young Boys obie drużyny strzelały gola. Szwajcarzy nie mają nic do stracenia, muszą zagrać o zwycięstwo w Anglii, tylko 3 punkty zdobyte w tym meczu daje im nadzieję, na grę w Lidze Europy. Spodziewam się tutaj otwartego meczu i kilku bramek. Manchester United strzelał minimum 2 bramki w każdym z czterech ostatnich meczów Ligi Mistrzów, z kolei Young Boys tracił minimum 2 gole, w każdym z trzech ostatnich spotkań Champions League. W trzech meczach tej edycji Ligi Mistrzów Czerwone Diabły strzelały bramki w ostatnim kwadransie spotkań, a we wrześniowym meczu pomiędzy tymi klubami, bramka dla Young Boys padła w 95 minucie. Proponowane typy: Manchester United i powyżej 1,5 gola – kurs 1,66/padnie gol po 75 minucie – kurs 1,9.