Czas
Kursy
1.01
1000

M'gladbach – Leverkusen

15.01.2022 18:30,
Autor zapowiedzi:
pic

WYJŚCIE Z DOŁKA. Do starcia z Bayernem (2:1) Borussia przystępowała z jednym punktem na koncie w pięciu wcześniejszych meczach i mimo nie najlepszej postawy w Monachium potrafili zgarnąć kompletu punktów. Ta wygrana nad Bayernem sprawiła, że odskoczyli od strefy spadkowej na cztery punkty. Z kolei Bayer nadal walczy o miejsce w Lidze Mistrzów, do której traci tylko jeden punkt. Leverkusen wygrało cztery ostatnie mecze z M'gladbach. Jak będzie tym razem?

M'gladbach – główne pytanie brzmi czy ostatni triumf w Monachium może być momentem przełomowym dla tego zespołu. Borussia miała ambicje gry w Europie, ale obecnie bardziej musi patrzeć za siebie (4 punkty przewagi nad miejscem barażowym), niż przed siebie. Adi Hutter przed tą zbliżającą się konfrontacją powiedział: Będziemy musieli pracować jako zespół. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ich tempem, będziemy musieli szybko się przełączyć. Oznacza to, że jeśli nie jesteśmy w stanie kontratakować, staramy się jak najszybciej wrócić za linię piłki. Jeśli ułatwimy im zdobycie piłki i damy im przestrzeń do kontrataku, to mają doskonałego strzelca w postaci Schicka. Ramy Bensebaini jest na Pucharze Narodów Afryki. W starciu z tym nie zagrają Mamadou Doucoure i Jonas Hofmann.


Leverkusen – wiele w tym sezonie w zespole Gerardo Seoane zależy od Patrika Schicka. Czeski napastnik imponuje pod względem skuteczności zdobywając 17 bramek w 15 meczach, co sprawia, że może się pochwalić najlepszym stosunkiem minut spędzonych na boisku do zdobytych bramek w Bundeslidze w tym sezonie (gol co 70), wyprzedzając Erlinga Haalanda (76) i Roberta Lewandowskiego (77). Z powodu kontuzji i chorób w najbliższą sobotę nie zagrają: Julian Baumgartlinger, Charles Aranguiz, Daley Sinkgraven, Niklas Lomb i Paulinh. Natomiast w Pucharze Narodów Afryki biorą udział: Edmond Tapsoba i Odilon Kossounou.


Prognoza: co ciekawe w każdym z ośmiu bezpośrednich starć Adi Huttera z Leverkusen padało powyżej 2,5 gola i żadne z tych spotkań nie zakończyło się remisem (3 wygrane i 5 porażek). Leverkusen wygrało 5 z 6 poprzednich starć z Borussią na ich stadionie. W 3 z 4 poprzednich bezpośrednich potyczek pomiędzy M'gladbach i Leverkusen w Bundeslidze padało powyżej 3,5 gola. Średnia bramek, które padają w tym sezonie w meczach domowych Borussii to 3,4. Natomiast w wyjazdowych starciach Leverkusen wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący i wynosi 3,9. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 3,0 goli (kurs 1,76).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów