1000

Muchova K. - Sabalenka A.

08.06.2023 15:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

12 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU w meczach podczas turniejów wielkoszlemowych ma na swoim koncie Aryna Sabalenka. Triumfatorka Australian Open, do półfinału na kortach Roland Garros awansowała bez straty seta. Sabalenka wygrała w styczniu swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy i teraz widać, że już gra bez tej wielkiej presji, zyskała dzięki tamtemu zwycięstwu mnóstwo pewności siebie i to teraz procentuje. Karolina Muchova nigdy wcześniej nie przeszła na Roland Garros trzeciej rundy, ale to przecież półfinalistka Australian Open i ćwierćfinalistka Wimbledonu z roku 2021. Kontuzje (mięśnie brzucha, kostka), spowodowały że Czeszka spadła w rankingu, ale teraz wraca na właściwe tory. Czy Karolina będzie w stanie wyrzucić z turnieju wiceliderkę kobiecego rankingu?

KAROLINA MUCHOVA:

Kraj : Czechy

Wiek: 26 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  43/19 (17 maja 2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2023: 1/0

Najlepszy występ w tym sezonie: półfinał French Open

Ilość występów w Roland Garros: 5

Najlepszy rezultat w tym turnieju: półfinał 2023

Ostatni mecz:

Ćwierćfinał French Open z Pavlyuchenkovą 7:5,6:2.

ARYNA SABALENKA:

Kraj : Białoruś

Wiek: 25 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  2/2 (23.08.2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2023: 14/3

Najlepszy występ w tym sezonie: triumfy w Australian Open, Adelajdzie i Madrycie

Ilość występów w Roland Garros: 6

Ćwierćfinał  French Open ze Svitoliną 6:4,6:4.

Prognoza: to będzie drugie spotkanie tych pań. Ich jedyny mecz miał miejsce w roku 2019 i po zaciętym pojedynku wygrała Sabalenka 7:5,7:6. Muchova jest bardzo wszechstronną tenisistką i wydaje się, że wszystko robi elegancko i z gracją. Sabalenka z kolei to biegający po korcie wulkan energii, która w każde uderzenie wkłada maksimum siły i zaangażowania. Sposób gry Muchovej, właśnie ta różnorodność, arytmia gry, może sprawiać kłopoty faworyzowanej Sabalence. Wielkim atutem Białorusinki jest znakomity return, wygrywa ponad połowę piłek po drugim serwisie rywalek. Jeżeli Muchova chce postawić trudne warunki Sabalence, to musi trafiać pierwsze podanie na poziomie 60-70%. Czeszka też powinna stosować slajsy, drop-szoty, próbować akcji przy siatce. Ma z pewnością argumenty, aby napsuć krwi Białorusince. Proponowane typy: powyżej 19,5 gemów – kurs 1,71/Muchova wygra powyżej 8,5 gemów – kurs 1,76/Sabalenka i powyżej 17,5 gemów – kurs 1,84.