Czas
Kursy
1.01
1000

Newcastle-Nottingham

06.08.2022 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

CZY HOWE POPROWADZI SROKI DO EUROPY? Kiedy Eddie Howe obejmował funkcję szkoleniowca Newcastle, zespół ten był w strefie spadkowej i miał serię 11-tu meczów bez zwycięstwa, ale nowy menadżer szybko opanował sytuację i Sroki pod jego wodzą zakończyły rozgrywki na 11-tym miejscu. Teraz ambicje klubu sięgają europejskich pucharów. Pierwszym rywalem Newcastle będzie Nottingham Forest, który powrócił do Premier League po 23 latach przerwy. Postronnych obserwatorów z pewnością cieszy powrót Forest do elity, wszak to wielce zasłużony klub, zdobywca Pucharu Europy z rzeszą wiernych fanów.  Newcastle nie przegrał żadnego z ośmiu ostatnich meczów grając przeciwko beniaminkom Premier League. Czy ta seria zostanie podtrzymana?

Newcastle   – kontuzjowani są Jonjo Shelvey, Federico Fernandez i Jamaal Lewis.

Nottingham   – kontuzjowani są Omar Richards i Ryan Yares. Bliski powrotu do gry jest Sam Surridge.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

Newcastle grał 8 razy z Forest w Premier League i nigdy nie przegrał takiego meczu.

Nottingham przegrał 6 meczów z rzędu na St.James Park, ta seria trwa od października 1988 roku.

Odkąd Eddie Howe został menadżerem Newcastle, zespół ten przegrał tylko 2 mecze na St.James Park – Manchester City i Liverpool.

Sroki w roku 2022 wygrały 12 meczów Premier League, lepsze w tym względzie są tylko Liverpool, Manchester City i Tottenham.

To będzie pierwszy mecz Nottingham Forest w Premier League od 23 lat i 82 dni (16 maja 1999 – 1:0 z Leicester).

Nottingham w roku 2022 stracił tylko 12 goli w meczach ligowych. W czterech ligach zawodowych, tylko Liverpool jest lepszy w tym względzie – 10 straconych bramek.

 

Prognoza: mecz z mocnym faworytem. Newcastle ma zamiar namieszać w TOP6 i chyba nie są to zbyt wygórowane ambicje. Nottingham jest najwyżej oceniany z trójki beniaminków, ale wątpliwe aby wywiózł jakąś zdobycz z St.James Park. Przypomnijmy, że w tym roku ten obiekt potrafiły podbić tylko Manchester City i Liverpool. Newcastle pod wodzą Eddiego Howe’a gra efektywnie, więcej zwycięstw w roku 2022 odniosły tylko Manchester City, Liverpool i Tottenham. Bardzo rozsądnym pociągnięciem było sprowadzenie Nicka Pope’a, który jest bardzo solidnym bramkarzem, a na tej pozycji Sroki ostatnio nie miały wybitnego specjalisty. Mam nadzieję, że Forest nie spadnie z Premier League, ale na St.James Park szanse beniaminka wyglądają nader skromnie. Mój typ: zwycięstwo Newcastle, kurs 1,66.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów