Czas
Kursy
1.01
1000

Nice – Nantes

14.01.2022 21:00,
Autor zapowiedzi:
pic

ROSNĄCA FORMA. W ostatnich meczach zarówno Nicea, jak i Nantes prezentują się bardzo solidnie. Zespół pod wodzą Christophe Galtiera wygrał trzy ostatnie mecze ligowe, dzięki czemu wskoczył na pozycję wicelidera tabeli, czyli na miejsce gwarantujące start w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Utrzymanie tej pozycji byłoby wielkim sukcesem tego klubu, gdyż ostatni raz Nicea grała w głównej fazie najważniejszego Pucharu w Europie w 1960 roku! Z kolei Nantes zdobyło dziesięć punktów w ostatnich czterech meczach i traci już tylko dwa punkty do strefy europejskich pucharów.

Nice – jeśli ekipa Nicei wygra to piątkowe spotkanie zanotuje czwarte kolejne zwycięstwo ligowe. Ostatni raz taki wynik zanotowali w listopadzie 2018 roku. Wyniki w tym sezonie to wielka zasługa ich nowego szkoleniowca. Christophe Galtier w zeszłej kampanii ligowej poprowadził Lille do wygrania ligi, a obecne rezultaty tylko potwierdzają jego świetny warsztat pracy. Wielka w tym zasługa gry defensywnej całego zespołu. Nicea straciła w tym sezonie 17 goli w 20 meczach i tylko Marsylia ma pod tym względem lepsze wyniki (15). Morgan Schneiderlin pauzuje za kartki, a Youcef Atal i Mario Lemina przebywają na Pucharze Narodów Afryki.


Nantes - tylko jeden raz w poprzednich 15 kampaniach Ligue 1 gracze Nantes strzelili więcej bramek po 20 kolejkach (obecnie 25). Z drugiej strony ostatnie mecze to znacząca poprawa gry w defensywie. W czterech poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach potrafili zachować czyste konto. Co ciekawe ostatni raz trzy raz z rzędu w ligowych delegacjach zagrali na „zero” z tyłu w październiku 2014 roku. Wylan Cyprien leczy uraz, a w Pucharze Narodów Afryki grają: Jean-Charles Castelletto, Kalifa Coulibaly, Charles Traore oraz Moses Simon.


Prognoza: w trzynastu poprzednich sezonach Nantes potrafiło wygrać tylko jeden raz (2015 rok) na obiekcie Nicei. Jak wspomniałem na wstępie obie drużyny w ostatnich meczach regularnie punktują. Nicea wygrała cztery ostatnie mecze o stawkę, a Nantes nie dało się pokonać w kolejnych sześciu potyczkach we wszystkich rozgrywkach. Spodziewam się bardzo wyrównanej rywalizacji, w której nie powinno zabraknąć walki i agresji. Nicea ogólnie w tym sezonie otrzymuje 2,15 żółtej kartki na mecz, a Nantes 1,95. Arbitrem tego starcia będzie Ruddy Buquet, który w tym sezonie średnio pokazuje 3,75 żółtej kartki na mecz. W pierwszym ich starciu zanotowano pięć żółtych kartoników. Proponowane typy na to spotkanie: powyżej 3,5 żółtej kartki (kurs 1,59).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów