Czas
Kursy
1.01
1000

Nieciecza – Piast

14.05.2022 12:30,
Autor zapowiedzi:
pic

KLUCZOWE STRATY. Dla obu najbliższych rywali ostatnia ligowa kolejka miała bardzo gorzki smak. Piast walczący o czwarte miejsce i udział w europejskich pucharach w ostatnich sekundach stracił punkty w meczu z Lechem (1:2), czym praktycznie zamknął sobie szanse na czwartą lokatę. Z kolei Nieciecza w Łęcznej pokusiła się tylko o jeden punkt (1:1), co sprawia, że na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu tracą oni trzy „oczka” do bezpiecznej strefy. Który z tych zespół szybciej dojdzie do siebie po ostatnich niepowodzeniach?

Nieciecza - Radoslav Latal po remisie w ostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna (1:1) stwierdził: Straciliśmy tutaj dwa punkty. Pierwsza połowa została całkowicie przespana, nas w niej nie było. Nie biegaliśmy, nie walczyliśmy, nic dobrego o tym fragmencie nie mogę powiedzieć. Niestety nie wygraliśmy. Będziemy jeszcze walczyć o utrzymanie, co nie zmienia faktu, że w Łęcznej należało odnieść zwycięstwo. Na pocieszenie dla kibiców tego klubu jest fakt, że był to trzeci kolejny mecz Niecieczy bez porażki, ale ten finisz może nie wystarczyć do zapewniania sobie utrzymania.


Piast – gdyby Waldemar Fornalik i jego podopieczni potrafili szybciej się ogarnąć w pierwszej części sezonu nie wykluczone, że Piast obecnie walczyłby o tytuł mistrzowski. Widać, że obecnie zespół z Gliwic okrzepł w bojach i jest groźny dla każdego rywala. Przed najbliższą konfrontacją były selekcjoner reprezentacji Polski powiedział: Nie wyobrażam sobie innej sytuacji, niż walka o sześć punktów w ostatnich dwóch kolejkach Ekstraklasy. Wyliczenia statystyczne wskazują, że zespół z Niecieczy powinien mieć o wiele więcej punktów. Spodziewamy się tego, co niecieczanie pokazują w ostatnich meczach, że będą grali do końca. Są groźnym zespołem, który tworzy sytuacje, a ostatnio także potrafi je wykorzystać. W kadrze Piasta zabraknie kontuzjowanych Tihomira Kostadinova i Rauno Sappinena. Co ciekawe bramkarz Piasta Frantisek Plach ma szansę na rozegranie pełnego ligowego starcia po raz setny z rzędu!


Prognoza: gospodarze tego sobotniego spotkania nie mogą w tym meczu pozwolić sobie na defensywną postawę, tylko od pierwszego gwiazdka muszą zaatakować, jeśli poważnie myślą o zachowaniu szans na utrzymanie. Nieciecza już od kliku kolejek potrafi stwarzać bardzo wiele bramkowych okazji, ale mają problem z ich wykorzystaniem. Z drugiej strony Piast nie dał się pokonać w kolejnych ośmiu meczach w delegacjach w lidze. Wynik tej rywalizacji wydaje się otwarty, ale spodziewam się, że bramek w tym starciu nie zabraknie szczególnie, że Piast (na 99%) stracił już szanse na czwarte miejsce. Proponowane typy: gol w obu połowach - TAK (kurs 1,85).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów