Czas
Kursy
1.01
1000

Osasuna – Sevilla

25.01.2023 22:00,
Autor zapowiedzi:
pic

WIELKA OKAZJA. Jeszcze w zeszłym sezonie wylosowanie Sevilli w ćwierćfinale Pucharu Króla nie wróżyło nic dobrego praktycznie dla każdego rywala. Jednak obecnie zespół z Sewilli to cień drużyny z poprzedniej kampanii. W lidze zajmują dopiero piętnastą pozycję mając zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową! Z drugiej strony Osasuna to pozytywne zaskoczenie tej kampanii. Siódma lokata i tylko trzy punkty do strefy Ligi Mistrzów to kapitalny wynik. Czy gospodarze będą potrafili wykorzystać słabość rywala?

Osasuna – w ośmiu poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach dali się pokonać tylko jeden raz ekipie Sociedad (0:2). Te świetne wyniki to wielka zasługa kapitalnej organizacji gry. W tym sezonie stracili 17 goli w 18 meczach. Jagoba Arrasate przed tym starciem powiedział: Równowaga jest bardzo ważna. Równowaga z piłką, równowaga bez piłki. Będą momenty, kiedy będziemy mieć te fale i to jest w porządku, ale Sevilla też będzie miała swoje momenty i będziemy musieli na to uważać. Gramy z naszymi kibicami, którzy bardzo nam pomogą, ale musimy uważać na nadmierne podekscytowanie, które czasami zdarzało się nam w El Sadar. Nie dla publiczności, ale dla nas.


Sevilla – niby jest delikatna poprawa, ale bardziej chyba patrząc przez pryzmat wyników, ale to w tej chwili jest największe dla tego klubu. Jorge Sampaoli po wymęczonym zwycięstwie nad Kadyksem (1:0) powiedział: Musimy generować i mieć więcej siły w stosunku do dominacji, którą mamy. Tak duża dominacja i dotarcie do końca z remisem powoduje, że zmusza nas to do większej furii. Brakuje nam tego stopnia siły, aby przełożyć dominację na wynik. Dodał także o rywalu: Bardzo dobrze naciskają i wygrywają wiele pojedynków, dlatego jest to dla nas ważne wyzwanie. Musimy skonsolidować rozwój naszej idei z trudniejszymi przeszkodami.


Prognoza: Osasuna to obecnie trzecia siła pod względem punktowania w tym sezonie ligowym przed własną publicznością. W 9 meczach osiągnęli 6 wygranych oraz zanotowali w tym czasie 3 porażki. Jak wspomniałem na wstępie Osasuna notuje bardzo dobry sezon, mając nadzieję nawet na walkę o Ligę Mistrzów. Natomiast Sevilla strasznie męczy swoją grą. W ligowych delegacjach potrafili wygrać tylko 2 z 9 spotkań. Wprawdzie w ostatnim czasie rzadziej przegrywają (1 porażka w 8 meczach), ale cały czas ich postawa na zielonej murawie mnie nie przekonuje. W tym sezonie Osasuny ograła u siebie Sevillę 2:1 i tym razem również więcej szans daję ekipie gospodarzy. Proponowane typy: spotkanie bez remisu - Osasuna (kurs 1,65).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów