Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Piast – Hartberg

16.9.2020,
Autor zapowiedzi:
pic

Z KORONAWIRUSEM W TLE. Jak informuje oficjalna strona Piasta przed starciem z Hartbergiem w zespole z Gliwic pojawiły się dwa przypadki z pozytywnym wynikiem koronawirusa: Dwie osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane od drużyny i przebywają na kwarantannie. Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu. Jaki zespół Piasta zobaczymy w tej rywalizacji? Czy ten ze spotkań ligowych, w których nie wygrali żadnego z trzech spotkań i nie strzelili bramki. Czy też ten z Mińska (2:0), czyli odważny i skuteczny? Odpowiedź poznamy już w czwartkowy wieczór.

Piast – przed tym zbliżającym się spotkaniem Waldemar Fornalik stwierdził: Nie chcę mówić o najsilniejszych stronach przeciwnika, ale tak jak większość zespołów austriackich, grają agresywnie, dobrze prezentują się fizycznie i są dobrze zorganizowani. Myślę, że kluby austriackie, które występowały w europejskich pucharach w poprzednim sezonie, wyznaczyły jakiś kierunek i trend, za którym drużyny podążają. Agresja i wysoki pressing praktycznie na całym boisku. Tego się spodziewamy i do tego się przygotowujemy. W lidze ekipa z Gliwic nie potrafiła zdobyć choćby jednej bramki w trzech meczach, co z pewnością jest w obecnej chwili małym problemem. Dodatkowo w spotkaniu tym nie zobaczymy Jakuba Świerczoka i Gerarda Badii, którzy leczą urazy.


Hartberg – dzięki wygraniu barażu o Ligę Europy z Austrią Wiedeń (3:2 i 0:0) podopieczni Markusa Schoppa będą mogli po raz pierwszy zagrać w europejskich pucharach. Ich szkoleniowiec przed tą historyczną rywalizacją powiedział: To debiut naszego zespołu i mój, w roli trenera, w europejskich rozgrywkach. Jesteśmy tym podekscytowani. Gospodarze są drużyną dobrze przygotowaną fizycznie, która w tym sezonie ligowym nie pokazała jeszcze na pewno pełni swoich możliwości. Oczekuję trudnego spotkania. Jesteśmy gotowi na 90 minut lub więcej i oczywiście chcemy wygrać. Szkoleniowiec ten dodał również: Znam zalety i mocne strony rywala, ale każdy mecz to odrębna historia. Piast niedawno zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski i też jest na pewno bardzo zmotywowany.


Prognoza: w nowym sezonie w czterech meczach Piasta w lidze i europejskich pucharach zawsze padało poniżej 2,5 bramki. W zeszłej kampanii ligowej podopieczni trenera Fornalika u siebie w 19 meczach w Ekstraklasie stracili tylko 12 goli! Ich rywale zadebiutują na europejskiej scenie i nie spodziewam się po nich wybitnie ofensywnej gry. Piast jak do tej pory ma wielkie problemy ze skuteczną grą i dlatego też nie liczę również z ich strony na wielkie ofensywne fajerwerki. Proponowane typy na to spotkanie: poniżej 2,5 bramki (kurs 2,11).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów