Czas
Kursy
1.01
1000

Piast – Lechia

27.05.2023 17:30,
Autor zapowiedzi:

Zapowiedzi

9.6.2023

pic

EFEKT VUKOVICA. Po remisie w ostatnim meczu ligowym z Wartą (1:1) stało jest jasne, że Piast zajmie w tym sezonie piąte miejsce. Wynik ten jest czymś niesamowitym, jeśli wspomni się, że zespół ten na początku roku był w strefie spadkowej! Z kolei kompletnie inne nastroje panują w Gdańsku, gdzie mimo ostatniej wygranej nad Legią (1:0) zespół Lechii spada z Ekstraklasy. Jednak wracając do Piasta to będzie bardzo ciekawe jak ten zespół będzie wyglądał w przyszłym sezonie. Czy gospodarze podtrzymają swoją kapitalną serię bez porażki (12 spotkań)?

Piast - Aleksandar Vuković po ostatnim mecz powiedział: Dziękuję, bo jest za co gratulować, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Byliśmy w strefie spadkowej i teraz kolejkę przed końcem zapewniliśmy sobie piąte miejsce. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Drużyna może być dumna z tego, czego dokonała. To trochę determinowało sposób naszego grania. Gramy po to, aby wygrywać, ale wiedzieliśmy, że ten punkt też jest dla nas cenny i tak też go traktujemy. Piast pod jego wodzą wyglądał imponująco od pierwszego meczu i praktycznie przez całą rundę spisywali się znakomicie nie mając większych wahań formy.


Lechia - skupiam się na naszym następnym meczu. Chcemy pozytywnie zakończyć sezon. Ostatnie tygodnie były stresujące, przede wszystkim po sezonie musimy odpocząć. Potem będzie czas na podejmowanie decyzji odnośnie przyszłości. Wszystko co tu robiłem, robiłem z najlepszymi intencjami. Nie boję się spojrzeć w lustro – stwierdził po wygranej nad Legią David Badia. Lechia po czwartym miejscu i grze w europejskich pucharach w zeszłej kampanii w trwającym sezonie zanotowała straszny regres formy i opuszcza szeregi Ekstraklasy.


Prognoza: Piast nie dał się pokonać w ostatnich 12 meczach, notując w tym czasie aż 9 wygranych oraz trzy remisy. Z kolei Lechia przegrała 6 z 9 poprzednich spotkań, a szczególnie ich bilans w delegacjach jest porażający, gdyż zespół z Gdańska nie wygrał na boiskach rywali w ośmiu poprzednich spotkaniach (6 porażek) i w sześciu z nich (ostatnich) nawet nie potrafił strzelić choćby jednej bramki. Piast jest w znacznie lepszej formie i trener Vukovic oraz jego gracze będą z pewnością chcieli zakończyć sezon bez porażki. Proponowane typy: podwójna szansa 1-1 (kurs 1,59)/ zwycięstwo - Piast (kurs 1,85).

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów