Oferta wg czasu
Kursy
1.01
1000

Piast – Śląsk

4.7.2020,
Autor zapowiedzi:
pic

WYSOKA STAWKA. Dla obu zespołów to niedzielne spotkanie będzie miało bardzo dużą stawkę. Piast jest przed tą 34. serią spotkań na drugim miejscu, ale ma tylko jedno „oczko” przewagi nad czwartym Śląskiem. Piast wygrał tylko jedno z pięciu poprzednich spotkań stąd też z kilku punktów przewagi zrobił się tylko jeden. Z kolei Śląsk wygrał 3 z 5 ostatnich potyczek, a jedyna porażka to starcie w stolicy z Legią (0:2). W tym sezonie Śląsk wygrał dwa starcia z Piastem w tym w listopadzie zeszłego roku w Gliwicach aż 3:0.

Piast – po raz kolejny trener Waldemar Fornalik i jego podopieczni potrafili zatrzymać Legię. Był to już czwarty kolejny mecz z Legią, w którym Piast nie dał się ograć ekipie ze stolicy. Przed spotkaniem ze Śląskiem były selekcjoner reprezentacji Polski powiedział: Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, że Śląsk jest tak wysoko. Ma na tyle mocny skład, który na to pozwala. Ma zawodników z przeszłością reprezentacyjną, dobrze i umiejętnie dobranych zawodników zagranicznych. Jest to solidny zespół, niewygodny dla wielu drużyn. My też przegraliśmy dwa mecze ze Śląskiem, w których powinniśmy punktować. Jeśli nie wygrywać, to chociaż remisować, bo stwarzaliśmy naprawdę dużo sytuacji, a których nie potrafiliśmy wykorzystać. Bartosz Rymaniak będzie pauzował za kartki, a Gerard Badia nadal wraca do zdrowia po kontuzji.


Śląsk - Vítezslav Lavicka potwierdza swoją pracą we Wrocławiu, że jest bardzo dobrym fachowcem. Śląsk po jego wodzą pokazał, że ma potencjał na walkę o medale w ligowej rywalizacji. Przed spotkaniem z Piastem ten czeski szkoleniowiec stwierdził: Prawda, wygraliśmy dwa razy z Piastem, mamy pozytywny bilans tych meczów, ale to wszystko jest już historia. Teraz nowe wyzwanie i nowy mecz dla obu drużyn. Szykujemy się na mocnego przeciwnika, który walczy o puchary. My tak samo. Czekamy więc na dobry, wymagający mecz. Wierzę, że nasi chłopcy będą zmotywowani tak jak pokazują to podczas treningu. Ani my, ani Piast, nie rywalizujemy w Pucharze Polski, więc będziemy w pełni skoncentrowani na ligowych spotkaniach, tak jak w niedzielę. Krzysztof Mączyński będzie pauzował po dwunastej żółtej kartce. Natomiast Łukasz Broź i Wojciech Golla wraca dopiero do treningów po kontuzjach.


Prognoza: jak wspomniałem na wstępie starcie to będzie o bardzo dużej wadze. Piast w tym sezonie u siebie to zespół, który może się pochwalić zdecydowanie najlepszą defensywą. W 16 meczach ekipa trenera Fornalika straciła tylko 11 bramek. Z drugiej strony Śląsk w delegacjach to również najlepsza defensywa w całej Ekstraklasie. W tych 16 meczach wyjazdowych stracili tylko 15 bramek. W 7 z 8 poprzednich ich bezpośrednich starć rozgrywanych w Gliwicach padało poniżej 2,5 gola. Proponowane typy na to spotkanie: poniżej 2,5 bramki (kurs 1,85).


Brak wyników wyszukiwania.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
Brak postów